Jeep.Org.PL
Forum użytkowników marki Jeep

Grand Cherokee WJ - nr VIN gdzie szukać ???

sibu - 2010-01-13, 19:57
Temat postu: nr VIN gdzie szukać ???
Cześć,
Mam pytanie. Kupiłem Grand Cherokee 4,7 Limited z 2005 roku i przy ubezpieczeniu wymagają nr VIN - oczywiście na podszybiu jest ale ubezpieczyciel chce zdjęcia VIN-u z nadwozia... szukałem prawie godzinę i niestety nie potrafiłem go zlokalizować...może ktoś w Was wie gdzie go szukać ???

Zaznaczam, że jest to wersja z USA.

Pozdrawiam,
sibu

popek82 - 2010-01-13, 19:59

http://jeepnieci.pl/wk_poradnik_usa.html
pozdr

agmar - 2010-01-13, 20:00

sibu napisał/a:
ubezpieczyciel chce zdjęcia VIN-u z nadwozia..
:shock: oszalał czy co :?: spróbuj w bagażniku koło koła zapasowego ale ja tak mam w WG a nie wiem gdzie jest w WK zaraz ktoś pomoże :git:
popek82 - 2010-01-13, 20:04

p.s. POWITALNIA BYŁA :!: :!: :!:
rkmalina - 2010-01-13, 20:07

vin masz przy na drzwiach kierowcy
sibu - 2010-01-13, 20:07

popek82 napisał/a:
http://jeepnieci.pl/wk_poradnik_usa.html
pozdr

niestety tutaj nie ma info gdzie go szukać !!!:(

[ Dodano: 2010-01-13, 20:09 ]
popek82 napisał/a:
p.s. POWITALNIA BYŁA :!: :!: :!:

zaraz będzie - od dzisiaj dopiero czuję się jak prawdziwy JEEP-nięty !!!:) Już wiem co oznacza - nie ważne ile pali - ważne, że świetnie się go prowadzi !!!:)

[ Dodano: 2010-01-13, 20:13 ]
agmar napisał/a:
sibu napisał/a:
ubezpieczyciel chce zdjęcia VIN-u z nadwozia..
:shock: oszalał czy co :?: spróbuj w bagażniku koło koła zapasowego ale ja tak mam w WG a nie wiem gdzie jest w WK zaraz ktoś pomoże :git:

bagażnik od góry sprawdzony... nie wiem gdzie jeszcze mógłbym szukać bo dostęp do koła zapasowego mam od spodu (teraz jest tam butla z gazem). Od góry mam tylko schowki na podnośnik + schowek na klucze + tylko dwustronny panel na "brudne" ubranie po brodzeniu w terenie !!!:(

[ Dodano: 2010-01-13, 20:14 ]
rkmalina napisał/a:
vin masz przy na drzwiach kierowcy

- niestety nie ma go i tutaj...!!!:(

robik - 2010-01-13, 20:16

VIN pod przednia szybą przy kierowcy oraz po otwarciu drzwi kierowcy jest naklejka z VIN-em.
agmar - 2010-01-13, 20:29

sibu, może zmień ubezpieczyciela a możesz jeszcze podać jaka firma cię tak goni z fotkami :wink:
sibu - 2010-01-13, 20:33

agmar napisał/a:
sibu, może zmień ubezpieczyciela a możesz jeszcze podać jaka firma cię tak goni z fotkami :wink:

UNIQUA - a zapomniałem dodać, że chodzi o AC.

Zmienić ubezpieczyciela można, ale zastanawiam się czy nie będę miał problemów przy ewentualnej kontroli drogowej ???

agmar - 2010-01-13, 20:39

sibu napisał/a:
przy ewentualnej kontroli drogowej ???
żadnych w końcu na podszybiu jest vin więc do czego moją się doczepić :)17
popek82 - 2010-01-13, 20:44

agmar napisał/a:
żadnych w końcu na podszybiu jest vin więc do czego moją się doczepić :)17
sibu napisał/a:
Zaznaczam, że jest to wersja z USA.

A swiatelka przerobione :mrgreen:

hdfilet - 2010-01-13, 21:09

Witam.

VIN na podszybiu, to jest właśnie VIN na nadwoziu, tak więc nie wiem o co chodzi temu "ubezpieczycielowi".
Zresztą z tego co się orientuję, to musisz udostepnić numer VIN, i nie ma powodu aby numer na podszybiu był nieakceptowany przez agenta ubezpieczeniowego.

Zawsze pokazuję ten VIN i nigdy nie było z tym problemów.

Druga lokalizacja to drzwi kierowcy, trzecia to naklejka po lewej stronie bagażnika (po podniesieniu klapy maskującej koło zapasowe), czwarta to prawa strona bagażnika (po podniesieniu klapy maskujacej koło zapasowe). Tak przynajmniej jast w WG 2004.

Generalnie, to zawsze możesz zadzwonić do serwisu i zapytać o to.

Tu masz zdjęcia lokalizacji (oprócz podszybia):

Pozdrawiam

sibu - 2010-01-13, 21:19

hdfilet napisał/a:
Witam.

...czwarta to prawa strona bagażnika (po podniesieniu klapy maskujacej koło zapasowe). Tak przynajmniej jast w WG 2004.

Pozdrawiam

dzięki za zaangażowanie - szczególny szacun za zdjęcia... niestety u mnie dostęp do koła zapasowego jest od dołu. Od góry mam dostęp tylko do jakiejś klapy i mogę ją tylko otworzyć i obrócić ... pod nią już nie mam dostępu !!!:(

PA86 - 2010-01-13, 21:28

Jak to jest mozliwe ze nie biora VIN z podszybia? Przeciez to jest standardowo pierwsze miejsce gdzie sie pobiera VIN. Co za banda idiotow.
hdfilet - 2010-01-13, 21:41

PA86 napisał/a:
Jak to jest mozliwe ze nie biora VIN z podszybia? Przeciez to jest standardowo pierwsze miejsce gdzie sie pobiera VIN. Co za banda idiotow.

Tak właśnie...

To nie "im" wybierać skąd ma być VIN podany.

Jest na podszybiu i h....

sibu - 2010-01-13, 21:46

hdfilet napisał/a:
PA86 napisał/a:

Tak właśnie...

To nie "im" wybierać skąd ma być VIN podany.

Jest na podszybiu i h....

też tak twierdzę - i mam nadzieję, że do jutra im przejdzie i ubezpieczą tak jak jest ...

hdfilet - 2010-01-13, 21:56

Tu masz jeszcze info o VIN dla 2005 i dalej.

http://www.wkjeeps.com/wk_vin.htm

No i jest podana lokalizacja:

Body Code Plate

(...) A metal Body Code plate is located in the engine compartment and attached to the top of the right frame rail (...)

Powodzenia...

Pozdro.

sibu - 2010-01-13, 22:21

hdfilet napisał/a:
Tu masz jeszcze info o VIN dla 2005 i dalej.

http://www.wkjeeps.com/wk_vin.htm

No i jest podana lokalizacja:

Body Code Plate

(...) A metal Body Code plate is located in the engine compartment and attached to the top of the right frame rail (...)

Powodzenia...

Pozdro.

silnika ??? !!! ??? :shock: :shock: :shock:

zematis - 2010-01-13, 22:25

nie nie silnika tylko masz nabitą tabliczke pod maska w komorze silnika
sibu - 2010-01-13, 22:28

zematis napisał/a:
nie nie silnika tylko masz nabitą tabliczke pod maska w komorze silnika

właśnie o tym mówię... niestety dzisiaj już nie sprawdzę...ciekawe czy rzeczywiście tam jest ..hmmm

Nicrammarcin - 2010-01-14, 09:54

Jak ja byłem na pierwszym badaniu technicznym, to gostek też szukał i szukał Vinu. Pokazałem mu za szybą, a on na to, że ok ale jego interesuje taki wybity na elemencie nadwozia (nie polemizowałem, że ten też jest na elemencie nadwozia), jak już się zmęczył od tego wszystkiego, to się nad nim zlitowałem i pokazałem, że jest pod wykładziną w bagażniku. Czyli jest coś na rzeczy, że ten pod szybą nie wystarczy.
hdfilet - 2010-01-14, 10:05

Widać, zależy od "czepliwości" gościa :twisted:

W moim przypadku, zawsze wystarczał VIN na podszybiu.

michall - 2010-01-16, 22:51

Ja też miałem problem przy przeglądzie bo diagnosta nie mógł znaleźć VIN wybitego gdzieś w metalu - faktycznie WK nie ma VIN tam gdzie mają go WJ
Mnie diagnosta trochę odpuścił i po 20 minutach szukania porównał tylko VIN z poszybia z VIN na naklejce z drzwi kierowcy i dał spokój.
Swoją drogą też bym się chętnie dowiedział gdzie ten nabity VIN bo jak mi następnym razem diagnosta nie odpuści to będą problemy :lol:
Liczę może na jakąś fotkę gdzie szukać :D

PolyCount - 2014-03-30, 11:37

Bawiłem się w kopacza i tak z ciekawości znalazł ktoś ta tabliczkę/wytłoczenie dla modelu WK?. Może jakies zdjecie :D z góry dziękuję (A metal Body Code plate is located in the engine compartment and attached to the top of the right frame rail).
HomerV8 - 2014-03-30, 12:05

sibu, sprawdź na podłodze za fotelem pasażera - http://www.jeep.ee/owners/SRT_manual.pdf strona 8 manuala (11 w pdfie).