Jeep.Org.PL Strona Główna
RegulaminRegulamin    FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[KJ] Jakie polecacie zabezpieczenie przed kradzieżą?
Autor Wiadomość
McOwer 

Wysłany: 2011-06-01, 14:23   

A może coś takiego ? :lol:

wojtek_pl 

Wysłany: 2011-06-01, 14:58   

Odcięcie zasilania pompy paliwa to bardzo stary sposób ale też stosunkowo łatwy do obejścia, bo wystarczy pociągnąć dwa kabelki od akumulatora bezpośrednio do pompy...

IMHO odcięcie jakichś czujników jest lepsze (np czujnik położenia wału) o ile kable są dobrze poprowadzone i trudne do znalezienia. Ale tu komputer może wywalić błąd. Kumaty złodziej będzie wiedział jaki. No i potem kasować te błędy... Ale lepsze to niż zastać pusty plac zamiast auta.

A C S 

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-06-01, 17:22   

http://motobabes.pl/bugat...564dad254020000

Tak ze panowie,wszystko jest do ukradzenia,a na zwykłego złodziejaszka wystarczy jakieś odcięcie zapłonu lub immobilizer.

Wikiii 

Wysłany: 2011-06-01, 18:09   

Ja polecam zakup ubezpieczenia AC mini.
Obejmuje kradzież i pełną szkodę.
Przy maksymalnych zniżkach płacę 865zł łącznie za OC + AC.

scania 
stiopa

Wysłany: 2011-06-01, 18:45   

Miałem kiedyś w VW T4 odcięcie paliwa przed pompom. Raz w Krakowie w sklepie widzę przez szybę jak koleś odjeżdża moją bryką. Wybiegam za nim jednocześnie dzwoniąc na policję. Ujechał może 150 m i mu zgasł bo paliwa miał tyle co w filtrze i przewodach. Uciekł pieszo zabierając tylko panel radia, uszkodzony zamek i stacyjka.
Takie zabepieczenia mają sens bo zaskakują złodzieja - stanoł prawie na środku skrzyżowania - więc nie będzie jeszcze grzebał i szukał zabezpieczenia.

cerber000 

Wysłany: 2011-06-02, 17:09   

Moim zdaniem jak ktoś się uprze to ukradnie każde auto, można mieć super zabezpieczenia a i tak złe przyjdzie, w ryj da, zabierze kluczyki i dowód i na tym się skończy. Chodziło mi o zabezpieczenie na taki wypadek jak opisał scania.

kauffman 

Wysłany: 2011-06-02, 20:27   

Wrazenia bezcenne jak ci ginie auto... :lol:
Kiedys wychodze w gdansku rano od panny z domu a tam nie ma mego auta...
Nie moglem sie nadziwic ze tam takie rumple kradna...
Auto odnalazlo sie po 6 miesiacach w koscierzynie...

PS.Wtedy tez pierwszy raz jechalem intercity do wawy w ktorym podawali kawe a wspolpasazerowie byli bardzo uprzejmi(juz nigdy takich nie spotkalem)

DisBart 

Wysłany: 2011-06-02, 23:58   

Eee tam - nie ma sposobów na 100% zabezpieczenie - podjadą lawetą i tyle...
Ostatnio w Olsztynie (no i nie tylko) lecą Hondy CRV - i to na potęgę - no ale tutaj akurat skradziono ponad (podobno) 40 kodów do pilotów...

Miłosz 

Wysłany: 2011-06-03, 09:43   

Jedyne słuszne rozwiązanie w obecnych czasach to mechaniczna blokada kolumny kierownicy Zedera :rock:

Montujemy ja w autach klientów- dotychczas żadne auto nie zginęło, natomiast auta z miskiem, GPSem i odcięciami owszem :)23

Blokada niedzwiedzia to dla dobrego zlodzieja kwestia 10 sekund, zagłuszenie GPS 20s, oryginalne immo też miesci się w granicach pół minuty <cooldevil>

http://zeder.pl/

Only XJ :rock:

Ghostdog
Gość
Wysłany: 2011-06-03, 09:55   

Miłosz, a wyobraź sobie co co cudo zrobi z twoimi kolanami w momencie wypadku :)23 Heh osobiście wolę żeby mi ktoś zapierolił KJ :)20

ONLY KJ :rock:

wojtek_pl 

Wysłany: 2011-06-03, 09:56   

Zeder niby jest fajny tylko ja zastanawiam się jak taki zamontowany pod kolumną kierownicy kawał metalu zachowa się w czasie wypadku i jak bardzo zmasakruje kolana kierowcy...

EDIT: Nie tylko ja się zastanawiam. :D

Miłosz 

Wysłany: 2011-06-03, 10:09   

Ghostdog, wojtek_pl, poduszka powietrzna, zapięte/ niezapięte pasy potrafia wyrządzić więcej szkód niż blokada zendera, która notabene montowana jest w kolumnie kierownicy czyli między Waszymi kolanami :)23

chyba, że boicie się uszkodzić cos zgoła innego :lol: :lol: :lol:

Ghostdog
Gość
Wysłany: 2011-06-03, 10:26   

No spoko :mrgreen: wiadomo, że wiele elementów robi krzywdę :wink: ja jednak wolę eliminować te możliwe do wyeliminowania. Zender jest skuteczny to nie ma dwóch zdań ale również może zrobić u kierowcy niezły bałagan w dolnych partiach ciała :wink: W różnych modelach auta zender wypada w różnych miejscach i mniej lub bardziej wystaje. Pytanie czy: KJ jest, aż tak popularnym samochodem wśród złodziei żeby wydawać ponad 1000 i ryzykować zdrowiem.

Miłosz 

Wysłany: 2011-06-03, 10:57   

Ghostdog napisał/a:
czy: KJ jest, aż tak popularnym samochodem wśród złodziei żeby wydawać ponad 1000 i ryzykować zdrowiem.

generalizujesz <kasztan>

blokada niedzwiedzia, także kosztuje w granicach 1000 i teoretycznie też może wyrządzić kilka szkód pasażerowi :)23

a czy KJ jest czy nie jest popularny to akurat bez znaczenia, bo to własnie twórcy tego tematu chodziło o jego zabezpieczenie, a o gustach się przecież nie dyskutuje :git:

Only XJ :rock:

michalf 
Michal F

Wysłany: 2011-06-06, 10:25   

Jeszcze ważna sprawa - awaryjność alarmu. Ja kupiłem auto, w którym był: alarm, czujki ultradźwiękowe, immobilizer z klawiaturą, moduł GPS, moduł GSM. Fajnie dopóki nie padł akumulator i wszystko przestało działać.

Zadzwoniłem do lokalnej firmy alarmowej, przyjechali na parking, rozbroili wszystko w 10 minut, wyjęli potem na warsztacie całą reklamówkę różnych urządzeń alarmowych.

W tym wypadku - więcej kłopotów niż pożytku. Poprzedni właściciel też miał już dosyć wpisywania kodu w klawiaturkę zawsze jak chciał odpalić auto. I pilnowania żeby w odpowiedniej kolejności zamknąć drzwi, wpisać kod, przekręcić kluczyk :-D

XJ '88 4.0 się buduje
WG 4.0 2001 lift 2" - bordowy dupowóz

Odpowiedz do tematu