Jeep.Org.PL Strona Główna
RegulaminRegulamin    FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
wymiana sworzni
Autor Wiadomość
Lama 

Wysłany: 2008-07-20, 10:52   wymiana sworzni

witam, musze wymienic sworznie i olej w skrzyni biegów, mechanior powiedzial 1100 zł to duzo czy nie duzo. Mowa o WJ. Z góry dzięki.

acid 

Wysłany: 2008-07-20, 10:58   

Lama napisał/a:
witam, musze wymienic sworznie i olej w skrzyni biegów, mechanior powiedzial 1100 zł to duzo czy nie duzo. Mowa o WJ. Z góry dzięki.

sworznie czego...?ja w ASO zaplacilem za wymiane oleju w skrzynce 640PLN, ale sworznie nie wiem, bo nie wiem ktore :D ta cena to z czesciami tak?

Lama 

Wysłany: 2008-07-20, 11:06   

sworznie w przednim zawieszeniu, z obu stron, a wymiana z czesciami, z jakimis filtrami oleju w tej skrzyni, ja w tym jeepie to nie jestem wogole w temacie, wczescniej jezdzilem seicento to wszystko wiedzialem, a do tego to sie boje dotknac

acid 

Wysłany: 2008-07-20, 11:25   

nie wiem, mysle ze cena jest normalna oczywisie jak na ASO, a nie wiem czy to bedzie w ASO czy w jakims innym sewisie. Mam nadzieje, ze wiesz jaki olej?

goliacik 
na forum od 2007r.

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2008-07-20, 11:27   

tu sie nie ma czego bać... tylko brudzić paluszki i włazić pod autko i starać się samemu zrobić :)
O ile wymianę oleju w skrzyni powinien zrobić fachowieć, to sworznie już nie koniecznie.

matee 

Wysłany: 2008-07-20, 11:53   

goliacik napisał/a:

O ile wymianę oleju w skrzyni powinien zrobić fachowieć,

A dlaczego :?: Ja mam zamiar jutro się kłaść pod złoma i samemu robić. Tylko co mnie straszysz, co tam można spierdo.ić :shock:

goliacik napisał/a:
to sworznie już nie koniecznie.

a jak nie masz ściągacza i będziesz próbował młotkiem a będą zapieczone to ni ch.ja nie dasz rady. Przerabiałem to i myślałem, że mnie szlag trafi.

bart00 

Wysłany: 2008-07-20, 12:08   

matee napisał/a:
goliacik napisał/a:

O ile wymianę oleju w skrzyni powinien zrobić fachowieć,

A dlaczego :?: Ja mam zamiar jutro się kłaść pod złoma i samemu robić. Tylko co mnie straszysz, co tam można spierdo.ić :shock:

najprawdopodobniej skrzynie :mrgreen:

grandziak 

Wysłany: 2008-07-20, 12:41   

olej w skrzynce sam wymienisz, jeżeli bedziesz to robił pierwszy raz to pewnie uwalasz sie po same uszy, co do sworzni to juz bardziej problemowa i pracochłonna sprawa. Robiłem to juz kilka razy i bywało że bez grzania nie dałoby rady, były tak zapieczone ze najlepszy sciągacz nie radził.

Lama 

Wysłany: 2008-07-20, 23:31   

w radomiu jest takie cos jak "usauto service", specjalizuja sie w amerykanskich samochodach, wlasnie tam mi tak powiedzieli ze tyle to bedzie kosztowac. No i chyba trzeba bedzie wyrzygać 1100 zł.

matee 

Wysłany: 2008-07-21, 09:05   

Lama
spójrz na to z tej strony.

Sworznie - 350zł za góra/dół jedna strona czyli u Ciebie x2 (prawa/lewa) = 700zł
Olej do skrzyni wychodzi z 1,5bańki, bo 1bańka to 4litry, a to za mało, czyli 2x120zł = 240zł
i do tego dodaj uszczelkę skrzyni + filtr - 20zł + 90zł = 110zł

To w sumie wychodzi, że samemu jesteś w stanie w kwocie 1050zł zakupić części, nie mówiąć już o robociźnie.

Nie wiem co to za serwis ale jeśli znasz przypadki, że zrobili coś dobrze to ja bym do nich jechał :mrgreen: i się nie brudził :thumbup:

Lama 

Wysłany: 2008-07-21, 09:32   

chyba tak zrobie, nie ma sensu sie paprac skoro to tyle wychodzi, dzieki wielkie za rade :rock:

goliacik 
na forum od 2007r.

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2008-07-22, 08:30   

matee napisał/a:

Za skrzynie to i nawet mendelmax sie nie bierze tylko zleca to Raffikom, ja jestem podobnego zdania.

A co do sworzni to owszem bywa przy tym dużo roboty, ale moim zdaniem tu nie co za bardzo popsuć, a jak już , to nie będzie to tyle kosztowało co nowa skrzynia :)

S_tach 

Wysłany: 2008-07-22, 09:36   

goliacik napisał/a:
Za skrzynie to i nawet mendelmax sie nie bierze tylko zleca to Raffikom, ja jestem podobnego zdania.

Witam . Za naprawę owszem ale zmiana oleju?
Sam dziś kładę się pod Jeep i zmieniam filtr a jutro jak przyjdzie olej to zalewam i w drogę. Pozdrawiam

matee 

Wysłany: 2008-07-22, 10:33   

goliacik napisał/a:

bo leniwi jesteście i bez wyobraźni :mrgreen: żart - oczywiście - żeby nie było :wink:

Mam taką sporą 1,5mx1,5m kwadratową mise więc spróbuje sam :mrgreen: od razu kąpiel zaliczę :lol:

Odpowiedz do tematu