Jeep.Org.PL Strona Główna
RegulaminRegulamin    FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki gaz??
Autor Wiadomość
Paszko 
Paszko

Wysłany: 2008-09-04, 02:03   Jaki gaz??

Witam.
Mam pytanie?? Jaki założyc gaz do granda 4.0 benz z 1999r. I jakie to koszta??
I drugie pytanie . Gdzie to zrobie dobrze w trójmieście??

hary 
hary

Wysłany: 2008-09-04, 09:44   

Witam.
Koszt dobrej instalacji gazowej typu BRC to 4500 PLN -inna,tania,okazyjna to lipa.
Pozdrawiam i miłej jazdy

winiu 

Wysłany: 2008-09-04, 09:56   

Cytat:
Koszt dobrej instalacji gazowej typu BRC to 4500 PLN -inna,tania,okazyjna to lipa.

Mam STAG 300 i założyłem za 3200.
Do V8 oczywiście.

goliacik 
na forum od 2007r.

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2008-09-04, 19:46   

hary napisał/a:
....inna,tania,okazyjna to lipa....

Panie kolego... nie koniecznie... ja kupiłem z założonym "no-name`m" i chodzi bez problemu!
Oczywiście wyjątek nie czyni reguły, ale nie zawsze droga rzecz = bardzo dobra!
Znam przypadki z PRINSami co się chrzania, tu nie ma reguły.

KID1 

Wysłany: 2008-09-04, 21:07   

ja mam założone Landirenzo Omegas i z tego co sprawdzałem przed instalacją jest to najbardziej bezawaryjna instalacja
komputer gazu ogranicza się tylko do zmiany czasu wtrysku pobierając dane z komputera benzyny - co to daje - ano to że jak załączysz np. klimke to przy stałej mapie gazu jaką ustawi gazownik w zwykłej instalacji auto zaczyna niereguralnie pracować , a w omegas poprostu przystosowuje się do nowych wartości benzyny

pozdrawiam
:D

winiu 

Wysłany: 2008-09-04, 21:56   

KID1 napisał/a:
Landirenzo Omegas i z tego co sprawdzałem przed instalacją jest to najbardziej bezawaryjna instalacja

A gdzie to sprawdzałeś?
KID1 napisał/a:
komputer gazu ogranicza się tylko do zmiany czasu wtrysku pobierając dane z komputera benzyny - co to daje - ano to że jak załączysz np. klimke to przy stałej mapie gazu jaką ustawi gazownik w zwykłej instalacji auto zaczyna niereguralnie pracować , a w omegas poprostu przystosowuje się do nowych wartości benzyny

Wszystkie sekwencje pobierają info o czasie wtrysku i wprowadzają własną korektę.A jeśli nie wszystkie to znakomita większość.
STAG 300 nie ma takich objawów jak podałeś :P

KID1 

Wysłany: 2008-09-05, 08:40   

gdzie to sprawdzałem - objechałem chyba z 10 warsztatów różnych producentów od polskich KME po BRC , każdy zachwalał swoje , a potem drogą dedukcji i spostrzeżeń

najlepiej dać auto do roboty komuś kto już takie auta robił a wierzcie mi to nie jest łatwe , gadasz do gościa że masz 3,7 V6 a on sie mnie pyta czy to jest silnik FSI ??!!?? , inny koleś nie wyszedł z butki tylko jak powiedziałem że to WK to z ceny katalogowej 4500 za instalke zrobiło się 7500 ??!!?? , inny po otwarciu maski powiedział że bedzie cięszko zmieścić reduktor ale on sie postara ... mało miejsca pod maską - chyba mercedesa A-klasa nie widzał :-)

tak czy siak jak pod koniec gadałem z kolesiami z BRC to mi powiedzieli że oni głównie ustawiają mape ręcznie bo podobno ta instalacja lepiej działa w taki sposób , zapytałem co sądzą o omegaz i facet sie nie skrzywił ( mimo że to konkurencja ) tylko rzekł że " no tak , wie pan to jest już sprawdzona instalacja od lat " - i to mnie przekonało

pozdrawiam

Odpowiedz do tematu