Jeep.Org.PL Strona Główna
RegulaminRegulamin    FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[WJ] wymiana gum stabilizatorów i tulejek na poliuretan
Autor Wiadomość
kondi 
WJ 4,7 v8 2002r

Wysłany: 2009-11-25, 13:19   [WJ] wymiana gum stabilizatorów i tulejek na poliuretan

witam.
czy jest sens wymiana gum stabiizatorów i tulejek na poliuretan?
pozdrawiam. :WJ:

agmar 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-11-25, 13:42   

ja wymieniłem: tył stabilizator i tuleje w łącznikach oraz w panhardzie w przodzie i jest ok czy jest sens zobaczę jak długo wytrzymają bo to tylko oto chodzi :D jeszcze wymienię gumy stabilizatora przód ale kryzys :pala: i dopiero pod choinkę jeepek dostanie następne części
WG 4,7 HO overland 2001, LPG BRC, lift 4", 32" Kumho KL78, dystanse 30mm, haki przód, HomeLink PL, Aux in, grzałka silnika DEFA, SS Rough Country, agmarflow :D , bagażnik dachowy, Super-Pro,HID 4300K + ....

mendelmax 
www.jeepnieci.pl

Wysłany: 2009-11-25, 17:09   

Tulejki takich elementów "pomocniczych" śmiało można dać poliuretanowe, ale w wahacze raczej bym poliuretanów nie pchał. Była już kiedyś o tym debata tu na forum. Za twarde, wiec i naprężenia duże robią, oraz gorzej tłumią wibracje od drogi.

Zitar 
Świeżak

Wysłany: 2009-11-26, 02:53   

Ja, za radą Mendelmaxa oczywiście, wstawiłem poliuretany tylko w łączniki stabilizatora i sam stabilizator. Dodatkowo w stabilizatorze zrobiłem sobie poliuretany smarowalne, gdzieś na forum znalazłem prosty przepis jak to zrobić.
Polibusze kupiłem tu: http://www.poliuretan.olkusz.pl/

mike 
.....

Wysłany: 2009-11-26, 20:22   

Też u nich brałem 6szt po 2 na strone i w stabilizator też 2szt ale należy uważać bo były dwa rodzaje , ciensze i grubsze , nie wiem jakim cudem / może dlatego że WJ / do mojego akurat podchodziły grubsze , tylko od jakiegoś czasu na nierównościach czy kostce coś mi z tyłu drzeszczy metalicznie i za chiny nie mogę do tego dojść co to może być , nic tam nie ma a wydech idzie drugą stroną czyli po stronie pasażera

Hunter_jacek 
XI.2008

Wysłany: 2009-11-26, 20:36   

mike napisał/a:
coś mi z tyłu drzeszczy metalicznie
Może trzeba je nasmarować?

Chrysler Grand Voyager 3.3 LX - dla rodzinki

agmar 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-11-26, 20:54   

mike napisał/a:
należy uważać bo były dwa rodzaje , ciensze i grubsze , nie wiem jakim cudem / może dlatego że WJ / do mojego akurat podchodziły grubsze
bo tobie ktoś wymienił na ADDCO i nawet o tym nie wiesz :D i teraz masz stabilizator o średnicy 1" anie jak oryginał 9/16" z czego pozostaje Ci się tylko cieszyć bo chyba zaoszczędziłeś tak ze 4 stówy :D a tu możesz doczytać więcej http://www.wjjeeps.com/swaybars.htm a ten dźwięk to może musisz się zastosować do wskazówki na samym dole linku który ci podałem
WG 4,7 HO overland 2001, LPG BRC, lift 4", 32" Kumho KL78, dystanse 30mm, haki przód, HomeLink PL, Aux in, grzałka silnika DEFA, SS Rough Country, agmarflow :D , bagażnik dachowy, Super-Pro,HID 4300K + ....

mike 
.....

Wysłany: 2009-11-26, 21:08   

agmar napisał/a:
mike napisał/a:
należy uważać bo były dwa rodzaje , ciensze i grubsze , nie wiem jakim cudem / może dlatego że WJ / do mojego akurat podchodziły grubsze
bo tobie ktoś wymienił na ADDCO i nawet o tym nie wiesz :D i teraz masz stabilizator o średnicy 1" anie jak oryginał 9/16" z czego pozostaje Ci się tylko cieszyć bo chyba zaoszczędziłeś tak ze 4 stówy :D a tu możesz doczytać więcej http://www.wjjeeps.com/swaybars.htm a ten dźwięk to może musisz się zastosować do wskazówki na samym dole linku który ci podałem

Wątpię w ten ADDCO , chyba nie ma fanatyków w USA takich gadżetów , stabilizator wydaje mi się i tak cienki jak na takie auto , może jak pisałem wersja USA ma inne a UE inne te tuleje bo te dwa polibusze co sa w stabilizatorze pasowały tylko tuleje już były małe , a to co to za kondomik ? http://www.wjjeeps.com/sway_addco_05.jpg

Zitar 
Świeżak

Wysłany: 2009-11-27, 07:11   

Trzeba uważać na tuleje stalowe łączników. Bo o ile same polibusze są takie same i nieważnie czy pójdą na górę czy na dół, o tyle tuleje metalowe mają dwie różne średnice wewnętrzne. 12 i 13mm o ile mnie pamięć nie myli, 13 idą na górę a 12 na dół. WG w dieslu ma inną grubość stabilizatora i tu znowu polibusze samego stabilizatora są inne, ale to wszystko jest już tu na forum ;)

K9 

Wysłany: 2009-12-14, 16:04   

Zitar napisał/a:
Trzeba uważać na tuleje stalowe łączników. Bo o ile same polibusze są takie same i nieważnie czy pójdą na górę czy na dół, o tyle tuleje metalowe mają dwie różne średnice wewnętrzne. 12 i 13mm o ile mnie pamięć nie myli, 13 idą na górę a 12 na dół. WG w dieslu ma inną grubość stabilizatora i tu znowu polibusze samego stabilizatora są inne, ale to wszystko jest już tu na forum ;)

Witam

Odświeżam temacik bo mnie też dopadła wymiana
Pytanie czy producent z Olkusza sprzedaje te tuleje właśnie o rozmiarze 12 i 13mm (wiedzą że tak jest) czy jest z tym problem i wysyłają jeden rozmiar? Trzeba się upomnieć żeby były 12 i 13?
Jakie ogólnie wrażenia? Cicho po wymianie? :mrgreen:
Zamówiłem na panharda, łączniki tył i stabilizator.
Poproszę o ewentualne uwagi przestrogi :mrgreen:

CROWN porażka :thumbdown: padaka po 4 miesiącach

Dzięki
Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu