Jeep.Org.PL Strona Główna
RegulaminRegulamin    FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[XJ 96 4.0] stukanie + niewiadoma
Autor Wiadomość
ivor-pl 

Wysłany: 2010-07-14, 11:53   [XJ 96 4.0] stukanie + niewiadoma

Od jakiegoś czasu na postoju i podczas jazdy na wolnych obrotach (ale mniej) słychać takie stukanie tak jakby z silnika - miarowe tuktuktuktuk itd... ostatnio się nasila... martwić mnie to powoli zaczyna... próbowałem zlokalizować dokładne miejsce i tak jakby jest to łączeni silnika ze skrzynią automat od dołu... tam najlepiej słychać...
wczoraj zauważyłem, że takie małe ustrojstwo obok zbiornika płynu do wycieraczek (w miejscu oznaczonym na czerwono na rys. poniżej) puka / drga dokładnie w rytm tych stuków - ale to nie ono powoduje ten hałas... co to jest? Dochodzą do tego dwa przewody, czarny i czerwony oraz dwie rurki szare - chyba plastikowe...

jakieś pomysły? Bo nie chce, żeby jeepek mi się unieruchomił gdzieś na trasie...

maro21
Gość
Wysłany: 2010-07-14, 18:03   

A to może te sławne śruby na konwerterze Z tego co wiem trzeba odkręcić blachę pomiędzy skrzynią a silnikem od dołu i dokręcić 4 śruby na konwerterze .

robik 
724 371 874

Wysłany: 2010-07-14, 21:30   

maro21 napisał/a:
A to może te sławne śruby na konwerterze Z tego co wiem trzeba odkręcić blachę pomiędzy skrzynią a silnikem od dołu i dokręcić 4 śruby na konwerterze .
Całkiem możliwe.

ivor-pl, pstryknij no normalną fotkę, bardziej dokładną bo ten rysunek....
Zderzaki, obniżenia wahaczy, panhardy, wahacze... :arrow: http://www.jeep.org.pl/fo...1612470#1612470

strzelec 
xj 88r 4'' 4.0

Wysłany: 2010-07-14, 22:17   

u mnie ostatnio też stukało i to dokładnie te śruby na konwenterze

ironman2712 

Wysłany: 2010-07-15, 03:15   

u mnie tłumik dudnił o belkę reduktora-denerwujące jak cholera
xj89, 4.0, LPG 2gen, NP231,tarcze tył,madafaka progi,polibusze olkusz, tył 2,5" IRONMAN, przód 1"Grand, GY AT/R 31", webasto, stożek Simota, pusty wydech AWG,altek 140A w miejscu klimy, 2x megamocny elektryk,MG-42 w bagażniku i dużo w planach.....

ivor-pl 

Wysłany: 2010-07-15, 10:10   

kurcze - w sumie te śruby to sprawdzałem z rok temu, jak były inne stuki... tylko pamiętam, że siedziały jak zaklęte... ale może warto sprawdzić??? na weekend się do tego dobiorę...
pytanko - jak ustawić skrzynie, żeby to koło zębate się nie obracało?

co do wydechu, to czasami mi puknie o belkę przy mocnym przechyle na bok :) - a tak nie puka... sprawdzałem przy odpalonym silniku - wciskałem tam deseczką :mrgreen:

[ Dodano: 2010-07-15, 10:18 ]
chodzi mi o to - strzałka niebieska - tylko nie mam jak teraz fotki zrobić i tylko taką znalazłem w necie:

Uploaded with ImageShack.us

zuzu 

Wysłany: 2010-07-15, 15:42   

To stuka pompka odpompowująca opary paliwa ze zbiorniczka do kolektora. Jest to normalne. Pompka włącza się co jakiś czas i nawet lekko słychać ją w środku.

lukas1976 
covered with filth

Wysłany: 2010-07-15, 17:03   

He he Zuzu uprzedziles mnie
Ale to chyba nie pompka tylko zawor, bo podcisnienie z kolektora zasysa

ivor-pl 

Wysłany: 2010-07-15, 17:19   

czyli wychodzi na to, że zbieżność stuków jest przypadkowa... hmmm... no to nie trafiony trop...
pogrzebie w sobotę z tymi śrubami i dam znać...
tylko ponawiam pytanie, bo pamiętam, że jak je ostatnio sprawdzałem, to jak zaparłem się na klucz to całe to koło się obracało - można je jakoś unieruchomić?

robik 
724 371 874

Wysłany: 2010-07-15, 22:54   

Ja podkładam większy śrubokręt pomiędzy wieniec a dzwon skrzyni i pomaga.
Zderzaki, obniżenia wahaczy, panhardy, wahacze... :arrow: http://www.jeep.org.pl/fo...1612470#1612470

ivor-pl 

Wysłany: 2010-07-16, 10:33   

dobra tak zrobię i dam znać, czy dalej puka/stuka czy nie... tak doczytałem, że jak to nie to to będą regulatory...których lepiej nie ruszać, tylko jeździć do zgonu, a wtedy nowe serducho kupić i tyle :|

maro21
Gość
Wysłany: 2010-07-16, 13:02   

Może być również pompa oleju , ja miałem tak w mitsu , ciśnienie ok , ale waliła dość głośno .Pogadaj z Michua z naszego lokalu , ma chłop doświadczenie i warsztat (Gnieźnieńska 4) pzdr

Adam Lee 
ZIELONY LAREDO

Wysłany: 2010-07-18, 14:00   

ivor-pl,
jak już sprawdzasz to poskręcaj te śrubki na LOCTITE
jest taki do gwintów

ivor-pl 

Wysłany: 2010-07-31, 14:40   

Kurcze - dopiero dzisiaj się na to wziąłem, bo miałem przymusowy wyjazd służbowy...

a więc tak, żadna ze śrub nie wyglądała na odkręconą... ale i też zbytnio nie trzymały... do tego zębatką w paru miejscach na rancie jest jakby nadgryziona / starta z boku... tak jakby to koło nie obracało się centralnie...
no nic, wykręciłem śrubki, wyczyściłem z resztek czegoś - pewnie starego kleju i dałem na klej do gwintów - nie loctite, miałem akurat innej firmy i dop...przyłem mocno kluczem...
jutro odpalę jeepka i zobaczę czy pomogło...

w sumie się tak zastanawiam czy ta osłonka / blaszka nie mogła tak napierdzielać, bo zbytnio ona nie przylega - trochę ją powyginałem, żeby lepiej trzymała... zresztą od góry jest tylko na wcisk...

[ Dodano: 2010-08-01, 21:30 ]
Próba generalna failed ! dalej napierdziela to stukanie... i nie jest to osłonka konwertera...

nie potrafię zlokalizować tego... ale przy otwartej masce praktycznie od góry nie słychać... za do pod zderzakiem i za kołami jak najbardziej...

jak tą pompę zdiagnozować? ciśnienie pokazuje OK...
jakieś inne pomysły?

[ Dodano: 2010-08-01, 21:31 ]
mój pomysł to poczekać aż zacznie mocno napie...ać i będzie wiadomo gdzie... alno się upie...li i wtedy na 100% będzie wiadomo gdzie :)23

Northools 
Navy Club

Wysłany: 2010-08-02, 15:11   

A może to sworzeń korbowodu na 5 cylindrze :?: Nie chcę krakać ale z tego co pamiętam, to ty coś ciągniesz dość często tym autem. U mnie, zaraz po zakupie auta, była zupełna cisza. Po wymianie oleju silnikowego zacząłem słyszeć dziwne stukanie, jak by z rejonu silnik/skrzynia. Nie było tego słychać z góry. Ja akurat mam dobry słuch i słyszałem to dość dobrze. Dziś już nakręciłem autem prawie 20kk i zmieniałem już oliwę w między czasie a stukanie stało się wyraźne i miarowe. Teraz już każdy usłyszy, nawet w środku słychać. Przypomina troszkę pracę diesla na wolnych obrotach. Był już kiedyś wątek na forum. Szukałem i szukałem, ze stetoskopem nasłuchiwałem. Reduktor, skrzynia, konwerter, wszystkie patenty świata przerobiłem. Werdykt padł na sworzeń korbowodu na drugim cylindrze od środka patrząc. Olałem temat i się tym nie przejmuję. Od blisko 20kk nic się nie stało innego. Można zacząć coś lać do środka, ale po co :?:

Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu