Jeep.Org.PL Strona Główna
RegulaminRegulamin    FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
WG 02 2,7CRD - Samochód nie pali - Wymiana filtra paliwa...
Autor Wiadomość
Maryszcza 

Wysłany: 2010-11-27, 13:45   WG 02 2,7CRD - Samochód nie pali - Wymiana filtra paliwa...

Chciałbym wymienić filtr paliwa tu sobota. Wszystko zamknięte. obiecałem dzieciakom że jutro pojedziemy w odwiedziny na wieś. Mógłbym to zrobić sam. Nie wiem jednak jak to się robi. Boję się że coś pozapowietzram etc. Nie wiem czy trzeba zalać go paliwem... Czy wiecie gdzie mogę znaleźć instrukcję? próbowałem ale nie znalazłem. Dzięki za pomoc

darekpawel 

Wysłany: 2010-11-27, 16:53   

Tu masz na przykład, co prawda dotyczy sprintera, ale filter ten sam:

Kod:

http://www.youtube.com/watch?v=wo7ZTKOhdTU

A poza tym użyj: SZUKAJ.

Misza 

Wysłany: 2010-11-27, 17:08   hm.........

tylko pewnie to nie filtr paliwa jest przyczyna . stawiałbym na wtryski no chyba że tankujesz jakieś wynalazki to i filtr załatfiłeś na amen ale niesadze
ale jak mówie pewnie wtryski i to ciekawe który odmówił współpracy boże daj zeby nie 4 czy 5 :(
pozdr
MiszA

jak by co służe sugestiami jestem świeżo po takie właśnie akcji nie i silniczek pracuje teraz pali jak nówka sek może nawet nie i już gra muzyka

piciu866 

Wysłany: 2010-11-27, 17:34   

a robiłeś kluczykowanie ?

darekpawel 

Wysłany: 2010-11-27, 18:35   Re: hm.........

Misza napisał/a:
tylko pewnie to nie filtr paliwa jest przyczyna . stawiałbym na wtryski no chyba że tankujesz jakieś wynalazki to i filtr załatfiłeś na amen ale niesadze
ale jak mówie pewnie wtryski i to ciekawe który odmówił współpracy boże daj zeby nie 4 czy 5 :(
pozdr
MiszA

jak by co służe sugestiami jestem świeżo po takie właśnie akcji nie i silniczek pracuje teraz pali jak nówka sek może nawet nie i już gra muzyka

A możesz napisać na co zwrócić uwagę?
Jakieś specjalne narzędzia?

Bo mnie chyba też czeka wymiana - może na wiosnę...

Gryzli 
WG 2004 CRD Overland

Wysłany: 2010-11-28, 00:15   

Maryszcza napisał/a:
Chciałbym wymienić filtr paliwa tu sobota. Wszystko zamknięte. obiecałem dzieciakom że jutro pojedziemy w odwiedziny na wieś. Mógłbym to zrobić sam. Nie wiem jednak jak to się robi. Boję się że coś pozapowietzram etc. Nie wiem czy trzeba zalać go paliwem... Czy wiecie gdzie mogę znaleźć instrukcję? próbowałem ale nie znalazłem. Dzięki za pomoc

Kolega sie pyta jak filtr wymienic a wy go tu od razu wtryskami straszycie :mrgreen: :)20

Misza 

Wysłany: 2010-11-28, 01:08   nie straszymy

tylko realnie opowiadamy ze tak sie skończyy

adam_buszkowo 
tel. 794684655

Wysłany: 2010-11-28, 09:51   

piciu866 napisał/a:
a robiłeś kluczykowanie ?

kluczykowanie nie pozkaze ani błędu wtrysków,ani filtra.

w nich trzeba sie łączyc i podgladac błędy na monitorze,najwazniejsze to pomiar wysokiego cisnienia na listwie

smacks 

Wysłany: 2010-11-28, 09:55   

to ze auto nie pali wcale nie oznacza ze padly wtryski z reszta nie sadze zeby padly wszystkie na raz przyczyn moze byc wiele jezeli nie odpala przy ujemnych temp to jedna z przyczyn moze byc zasyfiony filtr paliwa :git:
sama wymiane filtra jes banalna tylko pamietaj zeby zalac go ropa

piciu866 

Wysłany: 2010-11-28, 11:01   

adam_buszkowo napisał/a:

hmmm...napewno? a kody 202, 203 np. itp to nie są kody wtrysków ?

Filtra to raczej nie pokażą ale jeśli nie ma kodów wtrysków (możliwe, że nie pokazuje wtedy komp) to wtedy zabierałbym się za filtr. A czujnik ciśnienia na listwie na pewno pokazuje kluczykowanie :)

Tak czy siak zacząłbym właśnie od kluczykowania ( lub kompa ) bo to wcale nie musi być nic związanego z układem paliwowym, może to być jakiś elektroniczny `gadżet` tupu np immobilaizer....

adam_buszkowo 
tel. 794684655

Wysłany: 2010-11-28, 11:34   

piciu866 napisał/a:
adam_buszkowo napisał/a:

hmmm...napewno? a kody 202, 203 np. itp to nie są kody wtrysków ?

Filtra to raczej nie pokażą ale jeśli nie ma kodów wtrysków (możliwe, że nie pokazuje wtedy komp) to wtedy zabierałbym się za filtr. A czujnik ciśnienia na listwie na pewno pokazuje kluczykowanie :)

Tak czy siak zacząłbym właśnie od kluczykowania ( lub kompa ) bo to wcale nie musi być nic związanego z układem paliwowym, może to być jakiś elektroniczny `gadżet` tupu np immobilaizer....

sa kody od niedomagan w ukladzie paliwowym
kazdy program w kompie samochodowym ma kilka oprogramowań,
programy robią testy czujników,sa zakodowane w pewien sposób,pamietajmy ze to tylko maszyna,nie dziala to na logike, :)23
ma zapisany w pamieci pewnein wzór pracy wszystkich podzespolow i urządzen.
jezeli któres z nich odbiega od wzoru znacznie,wtedy wyskakuje błąd.
włącza sie tkzw. tryb awaryjny i komputer symuluje prace tego uszkodzonego urządzenia,bo ma w pamieci wczesniejsze jego parametry. bla bla bla za duzo by pisać

powiem tylko tak,ze jesli wtryskiwacz w ukladzie zasilania typu comon rail ma zuzyty zaworek w wtryskiwaczu,nie pokaze tego komp.
jest na to metoda fabrycznie są instalowane czujniki spalania stukowego,
wyłapuje to dzwieki z silnika sprawnego,zapisuje je jako normalna prace,w czasie kiedy silnik spala paliwo ''stukowo'' wyskakuje błąd wtrysku,lub ukladu zasilania

komputer nie ma mozliwosci sprawdzenia parametrow wtryskiwacza.
Niestety symulacje komputer w aucie robi bardzo czesto i aktualizuje baze danych o nowe przeklamane dane.
wiec czesto w komputerze wszystko jest ok,a jednak jakies urządzenie dziala niepoprawnie,np auto kopci a błędow nie ma.
po naprawie usterki mozna aktualizowac dane przez odpowiedni inetrfejs,lub pojezdzic a komputer sam ustawi nowe poprawne dane.
cholernie to zagmatwane,ale technologia przerasta nasze''skromne umysły'' hehe <greendevil>
najłatwiej sprawdzic wtryskiwacze w comon rail tak:
podłączyc do kazdego przelewu osobny wężyk, włozyc je do identycznych butelek i odpalic auto na 15min, różnica w napelnieniu butelek,to błąd wtryskiwaczy,a konkretnie zaworków

Misza 

Wysłany: 2010-11-28, 21:42   ...

dokładnie tak jest...napisałes

Odpowiedz do tematu