Jeep.Org.PL Strona Główna
RegulaminRegulamin    FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[wj,wg] skrzynia biegów szarpie
Autor Wiadomość
lewyspec 
lewyspec

Wysłany: 2012-03-24, 22:13   [wj,wg] skrzynia biegów szarpie

Witam kolegów.Od jakiegoś czasu mam przypadłość taką:jak wrzucam bieg d to samochód jakby szarpie, po prostu czuć jakby lekko skoczył do przodu.Analogicznie jest jak wrzucam wsteczny . U kolegi sprawdzałem jest wszystko płynnie, wrzucam biegi i auto ani drgnie do momentu jak się oczywiście puszcza pedał hamulca. Czy to może być czas na wymianę oleju w skrzyni? I jeszcze jedno, usłyszałem to jak miałem otwarte okno.Jak wrzucam bieg to słychać z tyłu skrzypienie jak w starym wozie :wink: szczególnie jak puszczam pedał.Proszę o sugestie co to może być? Pozdrawiam :rock:

michuu 

Wysłany: 2012-03-24, 22:17   

poduszki do zmiany :? ...

Polecam: serwis komputerowy Szczecin

lewyspec 
lewyspec

Wysłany: 2012-03-25, 21:00   

Siema Michuu, a ty żyjesz? co u ciebie, napisz na pryw. Jak tam nieruchomość?
Dzięki za info. tech. miałeś tą przypadłość? Te poduchy silnika to jakie kupić?muszę też wymienić piastę przednią lewą i nie wiem gdzie i jaką kupić.A ponoć z tyłu przy kole coś cieknie - faktycznie przy zacisku coś tam lekko niby spocone jest i muszę wymienić osłonę i łożysko.-też nie wiem co , jak i za ile. Pozdrowionka

Jacur 
WJ 4,7 2001

Wysłany: 2012-03-26, 20:30   

michuu napisał/a:
poduszki do zmiany :? ...
silnika czy skrzyni ?

gszyp 
tel 602 277 313

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-03-26, 23:13   

silnika na pewno ,ale może i skrzyni

lewyspec 
lewyspec

Wysłany: 2012-04-21, 09:54   

Hejka, poduszki pod silnikiem i pod skrzynia wymienione, k- wa nadal szarpie. To jest poprostu ****. Czy wymiana oleju w skrzyni coś zmieni (przebieg oleju 47tyś.) :?ps czy to normalne , że auto jak stoi teraz to drży z tymi nowymi poduszkami?

Gambit 
Piotrek

Wysłany: 2012-04-21, 10:18   

lewyspec napisał/a:
Czy wymiana oleju w skrzyni coś zmieni (przebieg oleju 47tyś.) :?

To zależy jak jeżdżone przez ten okres.
I tak musisz wymienić, bo zalecane jest wymienianie co 30 tys km, a tylko przy jeździe po czarnym i głównie w trasach można przeciągnąć wymianę do 50 tys km.
lewyspec napisał/a:
czy to normalne , że auto jak stoi teraz to drży z tymi nowymi poduszkami?

Raczej nie powinno, a przed wymianą tak drżało?
Albo poduszki nie trzymają, albo jest inna przyczyna telepania i nawet nowe poduszki tego nie są w stanie wytłumić.
Pracuje na wszystkie cylindry?

Jacur 
WJ 4,7 2001

Wysłany: 2012-04-21, 19:43   

lewyspec napisał/a:
Hejka, poduszki pod silnikiem i pod skrzynia wymienione
jakie poduszki zakładałeś (firma) ?

lewyspec 
lewyspec

Wysłany: 2012-04-22, 20:47   

Poduchy załatwiał mi kolega mechanik - musze spytać, może są za twarde (gumy), a może się wyrobią ? Silnik jest ok, chodzi jak pszczoła, wcześniej nie było czuć drgania. A olej w skrzyni - autko lata baardzo delikatnie po czarnym, stopę mam leciutką.

valdih 

Wysłany: 2012-04-23, 08:09   

Kolego a jak u Ciebie z obrotami silnika na luzie? - ja miałem podobnie - zasyfił mi się krokowiec i spadły obroty do 5-5.5, niby minimalnie bujało nimi a efekt był taki, że buda drżała ...., zobacz także jak wygląda pod spodem (wydech - gumy, montaż samych łap (gum)).

....... KOBIETY SĄ JAK JEEP-y: "NAJLEPSZE NALEŻĄ DO KOLEGÓW" ....... :lol:

lewyspec 
lewyspec

Wysłany: 2012-05-05, 20:34   

Koledzy, objawy szarpania są takie: wciskam pedał i wrzucam d, z pod auta słychać brzęczenie i po 2 lub 3 sekundach dopiero jakby skrzynia zaskakiwała, wtedy następuje szarpnięcie auta do przodu , analogicznie jest z r do tyłu. W czasie jazdy - przyspieszania, są też lekkie szarpnięcia jak zmienia biegi na coraz wyższe. Czy ktoś sie spotkał z czymś takim?

ps. mam jeszcze jedno pytanie: jak wcześniej wspomniałem mechanik przy oględzinach wcześ niejszych auta kazał wymienić wszystkie poduszki, ponieważ stwierdził , że to przyczyna szarpania. Poduszki poprosiłem wymienić, a szarpanie jest nadal, czyli wyrzucone pieniądze.Co mam z tym zrobić ? mechanik bardzo miły człowiek, kasa wyrzucona, przyczyna szarpania nie załatwiona......

michuu 

Wysłany: 2012-05-05, 20:58   

lewyspec napisał/a:
Koledzy, objawy szarpania są takie: wciskam pedał i wrzucam d, z pod auta słychać brzęczenie i po 2 lub 3 sekundach dopiero jakby skrzynia zaskakiwała, wtedy następuje szarpnięcie auta do przodu , analogicznie jest z r do tyłu. W czasie jazdy - przyspieszania, są też lekkie szarpnięcia jak zmienia biegi na coraz wyższe. Czy ktoś sie spotkał z czymś takim?

ps. mam jeszcze jedno pytanie: jak wcześniej wspomniałem mechanik przy oględzinach wcześ niejszych auta kazał wymienić wszystkie poduszki, ponieważ stwierdził , że to przyczyna szarpania. Poduszki poprosiłem wymienić, a szarpanie jest nadal, czyli wyrzucone pieniądze.Co mam z tym zrobić ? mechanik bardzo miły człowiek, kasa wyrzucona, przyczyna szarpania nie załatwiona......

2-3 sekundy to jakos dlugo, to ze slychac brzeczenie przy wrzucaniu biegu to akurat normalna praca skrzyni. Natomiast z tym czasem na załapanie biegu to cos chyba ci sie źle wydaje, albo cos masz nie tak. U mnie nie trwa to dluzej niz 1sek. Zreszta jezdzileś moim autem i pamietam, ze sobie to chyba sprawdzales.

Zmień olej w skrzyni i filtr na poczatek a potem napisz jak jest. Z tego co pamietam to czas najwyższy na zmianę.

[ Dodano: 2012-05-05, 21:08 ]
Olej w skrzyni niby napisane na wjjeeps 30tys mil czyli 48 tys km. Ale juz np na jeepnieci.pl jest ze co 30 tys km (nie wiem skad te dane). Sprawdze jeszcze w instrukcji ale ja u siebie np zmieniam co 30tys km. Troche juz przejechales na tym oleju. Warto zmienic. Nie ma co na tym wg mnie oszczedzac.

[ Dodano: 2012-05-05, 21:17 ]
Ok w mojej papierowej instrukcji jest po włosku (auto ze szwajcarii) wiec nie rozszyfruje tego. Ale mam chyba pdf w pracy po polsku to sprawdze w poniedzialek. :git:

Polecam: serwis komputerowy Szczecin

Odpowiedz do tematu