Jeep.Org.PL Strona Główna
RegulaminRegulamin    FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zapalaja sie wszystkie kontrolki na desce, ktos sie spotkal?
Autor Wiadomość
qukor 
commander 3.0 CRD

Wysłany: 2012-05-18, 08:08   Zapalaja sie wszystkie kontrolki na desce, ktos sie spotkal?

Moze ktos natknal sie na takie objawy - zapalaja mi sie wszystkie kontrolki na desce rozdzielczej - probowalem zaobserwowac kiedy - nie ma zasady - w czasie jazdy, w czasie stania w korku. Na 2-3 sekundy tablica rozswietla sie wszystkimi kontrolkami, potem po kolei gasna.
Kontaktowalem sie z serwisem czy to jakis objaw ksiazkowy, powiedzieli ze nie i prawdopodobnie zwarcie jakies - ale to sie dzieje nawet wetedy kiedy jest sucho.
Oczywiscie w pierwszej kolejnosci sprawdzalem olej, wszystko wydaje sie poza tym byc w porzadku, nie ma objawow jakichs na silniku.

Moze macie jakies pomysly z czego to moze wynikac?

z gory dzieki

qukor
Commander

Radkow 
Commander V8

Wysłany: 2012-05-18, 08:15   

Temat juz byl i w pierwszej kolejnosci z tego co pamietam jakis przelaczniczek/kostka w stacyjce ci pada.

http://www.jeep.org.pl/forum/viewtopic.php?t=77035

qukor 
commander 3.0 CRD

Wysłany: 2012-05-18, 10:32   

dzieki bardzo - i sorki ze nie znalalzem.

qukor

zielonawyspa 

Wysłany: 2012-05-18, 12:18   

tez tak mam czasem, podobno przełącznik zespolony do wymiany.
"kolejny" standard w wk

Filipjoker 

Wysłany: 2012-06-27, 01:34   

Jak tam , ktoś rozwiązał temat definitywnie :?:

tomjas 

Wysłany: 2012-06-27, 08:15   Re: Zapalaja sie wszystkie kontrolki na desce, ktos sie spot

qukor napisał/a:
Moze ktos natknal sie na takie objawy - zapalaja mi sie wszystkie kontrolki na desce rozdzielczej - probowalem zaobserwowac kiedy - nie ma zasady - w czasie jazdy, w czasie stania w korku. Na 2-3 sekundy tablica rozswietla sie wszystkimi kontrolkami, potem po kolei gasna.
Kontaktowalem sie z serwisem czy to jakis objaw ksiazkowy, powiedzieli ze nie i prawdopodobnie zwarcie jakies - ale to sie dzieje nawet wetedy kiedy jest sucho.
Oczywiscie w pierwszej kolejnosci sprawdzalem olej, wszystko wydaje sie poza tym byc w porzadku, nie ma objawow jakichs na silniku.

Moze macie jakies pomysly z czego to moze wynikac?

z gory dzieki

qukor
Commander

A czy w momencie gdy te kontrolki sie zapalają wyłącza się dmuchawa - nawiew kabiny?

U mnie właśnie tak to wyglądało jednak od około dwóch lat problem ustał po wymianie akumulatora. Powiązałem te dwa fakty dość niedawno gdy mi się przypomniało że takie miganie kiedyś było i już bardzo długo nie występuję. I zacząłem się zastanawiać co mogło się stać że się naprawiło. Uszkodzenie, zużycie mojego akumulatora polegało na tym że raz na jakis czas z czasem coraz częściej tracił całą moc - raz odpalałem auto bez problemu a innym razem musiałem korzystać z kabli tak więc pomyślałem że jeśli takie spadki mocy aku występowały podczas jazdy to to mogła być przyczyna. Nie wiem na ile ta teoria jest z technicznego punktu widzenia prawdziwa natomiast sugeruję abyś zanim zaczniesz inwestować w przełącznik zespolony sprawdź najpierw aku.

rkmalina 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-06-27, 09:05   

aku nie ma z tym nic wspólnego
nawet jak jest rozładowany tak ze nie startuje-prad rozruchowy- to wszystko sie swieci bez mrugania.

Przełacznik zespolony i kropka.
objawy--u mnie zwiekszało sie natezenie podswietlenia deski
dalej idac -problemy z migaczami ze swiatłami np jadac w nocy same gasną :mrgreen: itd

tomjas 

Wysłany: 2012-06-27, 13:31   

rkmalina napisał/a:
aku nie ma z tym nic wspólnego
nawet jak jest rozładowany tak ze nie startuje-prad rozruchowy- to wszystko sie swieci bez mrugania.

Przełacznik zespolony i kropka.
objawy--u mnie zwiekszało sie natezenie podswietlenia deski
dalej idac -problemy z migaczami ze swiatłami np jadac w nocy same gasną :mrgreen: itd

No więc wydaje mi się że mamy - mieliśmy inne objawy. U mnie nie było problemu samoistnej zmiany natężenia. Wyglądało to dokładnie tak, jak tuż przed odpaleniem auta - zapalają się i gasną wszystkie kontrolki + włącza i wyłącza dmuchawa tyle że w trakcie jazdy...

Kramag 
GaCek 3,0 CRD 06

Wysłany: 2012-07-03, 20:15   

Moja rada zawieś mniej kluczy przy tym od stacyjki bo najprawdopodobniej kolanem dotknąłeś i przekręciłeś kluczyk o pare stopni (wierz mi wystarczy) ja swoją drogą wkładam kluczyk tak żeby ucho z pozostałymi po przekręceniu było u góry. Problem zniknął.
Jeśli to nie pomoże przeczyść stacyjkę ostateczność wymiana kostki.

joe 
XK 4.7 V8 Limited

Wysłany: 2012-07-09, 13:59   

Pisało się o tym ze dwa lata temu.Miałem to samo. Najpierw kontrolki, potem światła przygasały. Wszystkiemu winny był przełącznik zespolony - i żadnym komputerem Ci tego nie zdiagnozują bo dzieje się to tylko okresowo - moja rada - przełącznik zespolony (sam miałem ten problem przez pół roku, aż posłuchałem rad kolegów na forum... bo w serwisie to by Ci pewnie komputer główny wymienili)... Jak byś miał "gubienie" masy to sprawdź prosto - odpal autko i poszarp za główne wiązki kabli dochodzące do skrzynki bezpieczników i do kompa - jak będzie przerywać masz odpowiedź. Powodzenia

Odpowiedz do tematu