Jeep.Org.PL Strona Główna
RegulaminRegulamin    FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Błąd 24 czujnik położenia przepustnicy TPS
Autor Wiadomość
W8HAPPY 
Irek, 605472522

Wysłany: 2013-06-02, 22:40   Błąd 24 czujnik położenia przepustnicy TPS

Zaświecił mi się check i kluczykowanie pokazało kod błędu 24, czyli czujnik położenia przepustnicy TPS (Jeep Wrangler TJ, silnik 2.5 rocznik '97). Jaka powinna być rezystancja czujnika - u mnie podczas obracania czujnika zmienia się od ok. 150-160 do 400 omów?
Po wykasowaniu błędu i uruchomieniu silnika obroty wynosiły ok. 1500 obr/min. Po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu znowu jest ten błąd (a obroty są normalne, tzn. ok. 600 obr/min.)
Czy czujnik mógł ulec uszkodzeni podczas małego zatopienia (tak do klamek i linii szyb) :?:
Podczas zatopienia silnik pracował cały czas, kontrolka zaświeciła się następnego dnia.

[ Dodano: 2013-06-03, 19:04 ]
:? Widzę, czytających kilkadziesiąt osób, a nikt nie podejmuje tematu...
To może da się go ugryźć z innej strony:
- czy silniki 2.5 i 4.0 w XJ, YJ, TJ i gdzie je tam tylko wsadzali mają taki sam czujnik położenia przepustnicy TPS :?:
(najchętniej bym podjechał do kogoś w okolicy i w ciągu 10 min można przerzucić czujniki i sprawdzić czy mój jest padnięty, czy wina leży gdzie indziej - np. w przemoczonych kablach) :)
Chętnego (chętnej) do pomocy UNHAPPY Wranglerowi nie ominie nagroda :D

cecede 

Wysłany: 2013-06-03, 20:58   Re: Błąd 24 czujnik położenia przepustnicy TPS

W8HAPPY napisał/a:
Zaświecił mi się check i kluczykowanie pokazało kod błędu 24, czyli czujnik położenia przepustnicy TPS (Jeep Wrangler TJ, silnik 2.5 rocznik '97). Jaka powinna być rezystancja czujnika - u mnie podczas obracania czujnika zmienia się od ok. 150-160 do 400 omów?
Po wykasowaniu błędu i uruchomieniu silnika obroty wynosiły ok. 1500 obr/min. Po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu znowu jest ten błąd (a obroty są normalne, tzn. ok. 600 obr/min.)
Czy czujnik mógł ulec uszkodzeni podczas małego zatopienia (tak do klamek i linii szyb) :?:
Podczas zatopienia silnik pracował cały czas, kontrolka zaświeciła się następnego dnia.

[ Dodano: 2013-06-03, 19:04 ]
:? Widzę, czytających kilkadziesiąt osób, a nikt nie podejmuje tematu...
To może da się go ugryźć z innej strony:
- czy silniki 2.5 i 4.0 w XJ, YJ, TJ i gdzie je tam tylko wsadzali mają taki sam czujnik położenia przepustnicy TPS :?:
(najchętniej bym podjechał do kogoś w okolicy i w ciągu 10 min można przerzucić czujniki i sprawdzić czy mój jest padnięty, czy wina leży gdzie indziej - np. w przemoczonych kablach) :)
Chętnego (chętnej) do pomocy UNHAPPY Wranglerowi nie ominie nagroda :D

Mam czujnik TPS - kupiłem na zapas od Poldiego na wyjazd na Ukrainę. Jutro biorę udział w akcji z dzieciakami z Helenowa i będę tam od rana. Jak chcesz to mogę ci pożyczyć czujnik i sprawdzisz co i jak. Pisz na pw. Ja mam TJ 4.0 aut.

AntBer85 
510417240

Wysłany: 2013-06-03, 21:18   

xj poliftowy ma taki sam czujnik. najprawdopodobniej dostała się do niego woda

W8HAPPY 
Irek, 605472522

Wysłany: 2013-06-03, 22:28   

AntBer85 napisał/a:
najprawdopodobniej dostała się do niego woda

A skąd mogła dostać się do niego woda :?: :lol:

AntBer85 
510417240

Wysłany: 2013-06-03, 22:35   

W8HAPPY, ja topiłem auto czy ty

W8HAPPY 
Irek, 605472522

Wysłany: 2013-06-04, 21:37   

cecede napisał/a:
Mam czujnik TPS - kupiłem na zapas od Poldiego na wyjazd na Ukrainę. Jutro biorę udział w akcji z dzieciakami z Helenowa i będę tam od rana. Jak chcesz to mogę ci pożyczyć czujnik i sprawdzisz co i jak. Pisz na pw. Ja mam TJ 4.0 aut.

Problem rozwiązany, na pożyczonym dzięki uprzejmości Cecede czujniku od YJ 4.0 wszystko wróciło do normy, błędy się nie pokazują, obroty nie szaleją. Czujniki różnią się jedynie wtyczką i zastępczy został podłączony "na krótko".

cecede 

Wysłany: 2013-06-04, 21:58   

W8HAPPY napisał/a:
cecede napisał/a:

Problem rozwiązany, na pożyczonym dzięki uprzejmości Cecede czujniku od YJ 4.0 wszystko wróciło do normy, błędy się nie pokazują, obroty nie szaleją. Czujniki różnią się jedynie wtyczką i zastępczy został podłączony "na krótko".

Obrazek

To się cieszę że mogłem Ci jakoś pomóc we właściwej diagnozie problemu.

Odpowiedz do tematu