Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ASO JEEP Zasadaauto WYPRZEDAŻ !!
Ja też poproszę o stosowne wyjaśnienie, bo wątek mnie zainteresował.

Zgodnie z instrukcja do Jeep Grand Cherokee WKII MY2017, do silnika 3.0 :


Cytat:Zaleca się stosowanie syntetycznego oleju silnikowego 5W-40 (np.MOPAR), spełniającego wymogi normy materiałowej FCA MS-10902 i należącego do kategorii ACEA E9/E7 lub A3/B4.


Instrukcja jest tutaj jednoznaczna. Według Shell, jedynym olejem marki SHELL spełniającym wymogi normy materiałowej  FCA MS-10902 i należącym do kategorii ACEA E9/E7 lub A3/B4 jest olej Shell Rotella T6 5W40. Ten olej nie jest dostępny w sprzedaży w Polsce.

Stąd pytanie jaki olej lejecie do JGC w Waszym serwisie?
Odpowiedz
Znaczy że zabiliście klina serwisowi?
Odpowiedz
(2018-06-04, 09:27 PM)ktomek napisał(a): Znaczy że zabiliście klina serwisowi?

Ja pytam, serwis odpowiada, a że sprawa dość świeża to ASO nie zdążyło się z forum dowiedzieć jaki olej lać.. Wink
(to taki żarcik sy sy sy)

Nic nie chcemy "zabijać", ja chcę olej odpowiedni kupić od ręki, a nie ciągnąć z US za nie wiadomo jakie pieniądze.. Smile
Odpowiedz
(2018-06-04, 02:59 PM)slawoszxx napisał(a):
(2018-06-04, 01:18 PM)Radetzky napisał(a): Z tego co widzę, w Polsce dostępny jest SHELL ROTELLA T6 FULL SYNTHETIC (MS-10902) API CJ-4, CK-4 5W40.
Np. w InterCars.

Jeśli mógłbyś się podzielić jakimś linkiem to będę wdzięczny..

Nie widzę na stronie intercarsu i wiem, że nie jest dostępny na rynku polskim, bo mam odpowiedź od Shell Polska.

Pozdrawiam
Sławosz

https://e-katalog.intercars.com.pl/

I w pole Szukaj wpisałem Rotella.

Z tego, co podano powyżej, może być to dowolny olej 5W40 spełniający normę MS-10902, czyli np. o połowę tańszy AMSOIL 5W40 100% Synthetic Max-Duty Signature Series Diesel Oil DEO też się nada.
Odpowiedz
(2018-05-21, 08:47 AM)ASCKrakow napisał(a):
(2018-05-19, 11:34 AM)VeepR napisał(a): Witam, potrzebuję wąż wspomagania kierownicy POMPA->PRZEKŁADNIA do XJ 2,5td '98.

Sprawa dość pilna Crying or Very sad

Witam,

poproszę o nr VIN

Pozdrawiam.

1J4FJN8M3WL242360
Odpowiedz
Witam
Czy "Zawór sterowania Turbo

Jeep WG KJ 2.7L

52109543AA
[Obrazek: 4127920463093eadm.jpg]




Cena detaliczna: 506zł
Cena Promocyjna: 150zł

Jest dostępny ?
Jeśli tak to proszę o informację na priv o przelewie, bo chętnie kupię ?
Odpowiedz
uszczelka do KJ 55235874AD jest jeszcze?
ile kosztują uszczelki drzwi/okien?

dzięki
Odpowiedz
(2018-06-05, 11:15 AM)VeepR napisał(a):
(2018-05-21, 08:47 AM)ASCKrakow napisał(a):
(2018-05-19, 11:34 AM)VeepR napisał(a): Witam, potrzebuję wąż wspomagania kierownicy POMPA->PRZEKŁADNIA do XJ 2,5td '98.

Sprawa dość pilna Crying or Very sad

Witam,

poproszę o nr VIN

Pozdrawiam.

1J4FJN8M3WL242360

Taki wąż to koszt 340zł na zamówienie około miesiąc

Pozdrawiam.
----
(2018-06-05, 08:48 PM)kudlaty_zygi napisał(a): uszczelka do KJ 55235874AD jest jeszcze?
ile kosztują uszczelki drzwi/okien?

dzięki

uszczelka dostępna, poproszę vin to wycenię.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Rozumiem, że ASO temat oleju 5w40 do silników 3.0CRD Wk2 lift wyczerpało?
Nie o taką pomoc chyba nam chodzi, ale dzięki, że chociaż ktoś odpisał.

Jakby kogoś interesowało to powstał w dziale WL/Wk2 specjalny temat poświęcony tematowi oleju do w/w silnika.

Pozdrawiam, w szczególności ASO Zasada Kraków..
Odpowiedz
----
(2018-06-05, 08:48 PM)kudlaty_zygi napisał(a): uszczelka do KJ 55235874AD jest jeszcze?
ile kosztują uszczelki drzwi/okien?

dzięki

uszczelka dostępna, poproszę vin to wycenię.

Pozdrawiam.


VIN do tej uszczelki to 1J8GLB8K12W268555
pozdrawiam
Odpowiedz
(2018-06-06, 10:24 PM)kudlaty_zygi napisał(a): ----
(2018-06-05, 08:48 PM)kudlaty_zygi napisał(a): uszczelka do KJ 55235874AD jest jeszcze?
ile kosztują uszczelki drzwi/okien?

dzięki

uszczelka dostępna, poproszę vin to wycenię.

Pozdrawiam.


VIN do tej uszczelki to 1J8GLB8K12W268555
pozdrawiam

Uszczelka szyby przód lewa 495zł
Uszczelka szyby tył razem z szyba 1800zł szt
Uszczelka wnęki drzwi przód 290zł szt
Uszczelka wnęki drzwi tył 418zł szt
----
(2018-06-06, 09:44 PM)slawoszxx napisał(a): Rozumiem, że ASO temat oleju 5w40 do silników 3.0CRD Wk2 lift wyczerpało?
Nie o taką pomoc chyba nam chodzi, ale dzięki, że chociaż ktoś odpisał.

Jakby kogoś interesowało to powstał w dziale WL/Wk2 specjalny temat poświęcony tematowi oleju do w/w silnika.

Pozdrawiam, w szczególności ASO Zasada Kraków..

Witam,

jest dokładnie jak Pan napisał w poprzedniej wiadomości, każdy olej się nada spełniający normę "(MS-10902) API CJ-4, CK-4 "
FCA zaleca stosowanie oleju SHELL. Jeśli jednak pozostają wątpliwości co do doboru oleju, zapraszamy na wymianę Smile

Pozdrawiam.
Odpowiedz
(2018-06-07, 08:19 AM)ASCKrakow napisał(a):
(2018-06-06, 10:24 PM)kudlaty_zygi napisał(a): ----
(2018-06-05, 08:48 PM)kudlaty_zygi napisał(a): uszczelka do KJ 55235874AD jest jeszcze?
ile kosztują uszczelki drzwi/okien?

dzięki

uszczelka dostępna, poproszę vin to wycenię.

Pozdrawiam.


VIN do tej uszczelki to 1J8GLB8K12W268555
pozdrawiam

Uszczelka szyby przód lewa 495zł
Uszczelka szyby tył razem z szyba 1800zł szt
Uszczelka wnęki drzwi przód 290zł szt
Uszczelka wnęki drzwi tył 418zł szt
----
(2018-06-06, 09:44 PM)slawoszxx napisał(a): Rozumiem, że ASO temat oleju 5w40 do silników 3.0CRD Wk2 lift wyczerpało?
Nie o taką pomoc chyba nam chodzi, ale dzięki, że chociaż ktoś odpisał.

Jakby kogoś interesowało to powstał w dziale WL/Wk2 specjalny temat poświęcony tematowi oleju do w/w silnika.

Pozdrawiam, w szczególności ASO Zasada Kraków..

Witam,

jest dokładnie jak Pan napisał w poprzedniej wiadomości, każdy olej się nada spełniający normę "(MS-10902) API CJ-4, CK-4 "
FCA zaleca stosowanie oleju SHELL. Jeśli jednak pozostają wątpliwości co do doboru oleju, zapraszamy na wymianę Smile

Pozdrawiam.

Przecież zaproponował Pan olej, który nie spełnia tych norm. W każdym sklepie go kupię, a dwa korki odkręcić potrafię, filtr też nie jest dla mnie tajemnicą, a procedura wymiany jest podana w biuletynie, którego Państwo chyba nie czytali, bo stosujecie olej niezgodny z zaleceniami FCA!

Pozdrawiam

Edit

Jedyny słuszny serwis Jeep w Polsce, czyli Voyager Group podjął temat i nie proponuje wymijająco wymiany i zalania niewłaściwego oleju, a próbuje zgłębić temat, który poruszyłem.
Odpowiedz
(2018-06-07, 09:13 AM)slawoszxx napisał(a):
(2018-06-07, 08:19 AM)ASCKrakow napisał(a):
(2018-06-06, 10:24 PM)kudlaty_zygi napisał(a): ----
(2018-06-05, 08:48 PM)kudlaty_zygi napisał(a): uszczelka do KJ 55235874AD jest jeszcze?
ile kosztują uszczelki drzwi/okien?

dzięki

uszczelka dostępna, poproszę vin to wycenię.

Pozdrawiam.


VIN do tej uszczelki to 1J8GLB8K12W268555
pozdrawiam

Uszczelka szyby przód lewa 495zł
Uszczelka szyby tył razem z szyba 1800zł szt
Uszczelka wnęki drzwi przód 290zł szt
Uszczelka wnęki drzwi tył 418zł szt
----
(2018-06-06, 09:44 PM)slawoszxx napisał(a): Rozumiem, że ASO temat oleju 5w40 do silników 3.0CRD Wk2 lift wyczerpało?
Nie o taką pomoc chyba nam chodzi, ale dzięki, że chociaż ktoś odpisał.

Jakby kogoś interesowało to powstał w dziale WL/Wk2 specjalny temat poświęcony tematowi oleju do w/w silnika.

Pozdrawiam, w szczególności ASO Zasada Kraków..

Witam,

jest dokładnie jak Pan napisał w poprzedniej wiadomości, każdy olej się nada spełniający normę "(MS-10902) API CJ-4, CK-4 "
FCA zaleca stosowanie oleju SHELL. Jeśli jednak pozostają wątpliwości co do doboru oleju, zapraszamy na wymianę Smile

Pozdrawiam.

Przecież zaproponował Pan olej, który nie spełnia tych norm. W każdym sklepie go kupię, a dwa korki odkręcić potrafię, filtr też nie jest dla mnie tajemnicą, a procedura wymiany jest podana w biuletynie, którego Państwo chyba nie czytali, bo stosujecie olej niezgodny z zaleceniami FCA!

Pozdrawiam

Edit

Jedyny słuszny serwis Jeep w Polsce, czyli Voyager Group podjął temat i nie proponuje wymijająco wymiany i zalania niewłaściwego oleju, a próbuje zgłębić temat, który poruszyłem.

Zapewniam Pana, że jako ASO stosujemy olej zgodny z zaleceniami FCA Smile zapraszamy na wizytę lub kontakt z naszym serwisem, koledzy wyjaśnią Panu jaki olej powinien być zastosowany i dlaczego.

"Jedyny słuszny serwis Jeep w Polsce, czyli Voyager Group podjął temat i nie proponuje wymijająco wymiany i zalania niewłaściwego oleju, a próbuje zgłębić temat, który poruszyłem. "

Oczywiście ma Pan prawo do takiego zdania, osobiście jak bym mieszkał w Poznaniu, tez bym nie jechał do Krakowa na wymianę oleju.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
(2018-06-07, 03:46 PM)slawoszxx napisał(a):
(2018-06-07, 01:32 PM)ASCKrakow napisał(a):
(2018-06-07, 09:13 AM)slawoszxx napisał(a):
(2018-06-07, 08:19 AM)ASCKrakow napisał(a):
(2018-06-06, 10:24 PM)kudlaty_zygi napisał(a): ----

uszczelka dostępna, poproszę vin to wycenię.

Pozdrawiam.


VIN do tej uszczelki to 1J8GLB8K12W268555
pozdrawiam

Uszczelka szyby przód lewa 495zł
Uszczelka szyby tył razem z szyba 1800zł szt
Uszczelka wnęki drzwi przód 290zł szt
Uszczelka wnęki drzwi tył 418zł szt
----
(2018-06-06, 09:44 PM)slawoszxx napisał(a): Rozumiem, że ASO temat oleju 5w40 do silników 3.0CRD Wk2 lift wyczerpało?
Nie o taką pomoc chyba nam chodzi, ale dzięki, że chociaż ktoś odpisał.

Jakby kogoś interesowało to powstał w dziale WL/Wk2 specjalny temat poświęcony tematowi oleju do w/w silnika.

Pozdrawiam, w szczególności ASO Zasada Kraków..

Witam,

jest dokładnie jak Pan napisał w poprzedniej wiadomości, każdy olej się nada spełniający normę "(MS-10902) API CJ-4, CK-4 "
FCA zaleca stosowanie oleju SHELL. Jeśli jednak pozostają wątpliwości co do doboru oleju, zapraszamy na wymianę Smile

Pozdrawiam.

Przecież zaproponował Pan olej, który nie spełnia tych norm. W każdym sklepie go kupię, a dwa korki odkręcić potrafię, filtr też nie jest dla mnie tajemnicą, a procedura wymiany jest podana w biuletynie, którego Państwo chyba nie czytali, bo stosujecie olej niezgodny z zaleceniami FCA!

Pozdrawiam

Edit

Jedyny słuszny serwis Jeep w Polsce, czyli Voyager Group podjął temat i nie proponuje wymijająco wymiany i zalania niewłaściwego oleju, a próbuje zgłębić temat, który poruszyłem.

Zapewniam Pana, że jako ASO stosujemy olej zgodny z zaleceniami FCA Smile zapraszamy na wizytę lub kontakt z naszym serwisem, koledzy wyjaśnią Panu jaki olej powinien być zastosowany i dlaczego.

"Jedyny słuszny serwis Jeep w Polsce, czyli Voyager Group podjął temat i nie proponuje wymijająco wymiany i zalania niewłaściwego oleju, a próbuje zgłębić temat, który poruszyłem. "

Oczywiście ma Pan prawo do takiego zdania, osobiście jak bym mieszkał w Poznaniu, tez bym nie jechał do Krakowa na wymianę oleju.

Pozdrawiam.

To może inaczej, jaki olej zalejecie jak do Państwa przyjadę na serwis?

Wymijające odpowiedzi, bo się smród przy d.... zaczyna kręcić.
Rozumiem, że gwarancje zostaną przedłużone klientom, którzy zostali obdarowani olejem niezgodnym z biuletynem FCA?
Czekam tylko na kolejną wymijającą odpowiedź i kończę z Państwem polemikę.

Pozdrawiam
Sławosz

P.S.
Żeby dowiedzieć się jaki olej stosować nie trzeba mieszkać w Poznaniu, jestem z mazowieckiego. Serwis VG ma dobrą opinię w całej Polsce Szanowny Panie..

Jeśli Pan przyjedzie Grandem z AdBlue to zostanie zalany olej Petronas 5W40, jeśli przyjedzie Pan Grandem bez AdBlue zostanie zalany olej SHELL 5W30 (mowa cały czas o dieslu) , w celu dalszych pytań proszę o PW by nie zaśmiecać wątku. Gwarantuję, że olej zostanie dobrany prawidłowo, wszystkie informację co do stosowania oleju ma Pan również w instrukcji od auta.
Szanuję Pana opinię co do serwisu w Poznaniu, myślę że dobrym rozwiązaniem będzie, jeśli wyrazi ją Pan w odpowiednim dziale stworzonym na tym forum.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
(2018-06-04, 01:05 PM)slawoszxx napisał(a): Rozumiem, że posiadają Państwo Rotellę niedostępną w Polsce?
Żaden inny olej 5w40 Shell nie jest zalecany do w/w silnika, a jedynie 5w30.
Proszę mi podać nazwę oleju Shell 5w40 rekomendowaną przez FCA, a dostępną w Polsce.

Pozdrawiam
Sławosz

(2018-06-04, 02:59 PM)slawoszxx napisał(a): Jeśli mógłbyś się podzielić jakimś linkiem to będę wdzięczny..

Nie widzę na stronie intercarsu i wiem, że nie jest dostępny na rynku polskim, bo mam odpowiedź od Shell Polska.

Pozdrawiam
Sławosz

Sławosz, napisz jeszcze raz do Shell Polska i zapytaj w takim razie skąd oni mają Rotellę

https://e-katalog.intercars.com.pl/#/pro...Items.html
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Lightbulb Wyprzedaż 4x4TEAM 4x4 Team 0 7 799 2019-03-06, 02:58 PM
Ostatni post: 4x4 Team

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 23 gości