Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Raptor - oferta specjalna dla JEEP.ORG.PL
MSB, mój drogi, ile będe potrzebował tegoż jakże doskonałego i wypróbowanego przeze mnie szuwaksu, by utaplać nim passata B4 do wysokości szyb + maska?
I to samo z ZJtem.
Odpowiedz
jeżeli tylko ma wyglądać to 4 litry powinny wystarczyć na jedno auto. Jeżeli warstwa ma być też mocna to 6-8 litrów trzeba liczyć.
Odpowiedz
Łok, idzie urlop, będę myślał.
Odpowiedz
A można malować pędzlem? Bo na bagażnik pistoletem to więcej w powietrze niż na materiał a najwyżej wykończenie z pistoletu
Odpowiedz
można, tylko struktura wyjdzie nierówna. Już lepiej wałkiem. No i nie rozrabiaj na raz całej butelki bo może zaschnąć w trakcie.
Odpowiedz
A ja zapytam ile w praktyce ten Raptor schnie, da się w jeden dzień dzień ściągnąć plastiki z auta pomalować i wieczorem wsadzić na auto?
Odpowiedz
lepiej zrobić to z rana następnego dnia.
Odpowiedz
Czarny schnie błyskawicznie. Po godzinie jest już suchy. Maskę i inne elementy zakładałem z powrotem na auto już po 2-3 godzinach od malowania. Barwiony schnie trochę dłużej. Najgorzej miałem z kolorami fluo - nawet po 5 godzinach zostawały odciski palców. Ale na przykład szary zachowywał się prawie jak czerń.
Odpowiedz
Tylko pamiętajcie że powłoka uzyskuje docelowe parametry wytrzymałościowe po całkowitym utwardzeniu czyli po około 7 dniach.
Odpowiedz
Oczywiście, ale mowa jest po prostu o zmontowaniu elementów. PS. teoretycznie raptor nie powinien mieć absolutnie kontaktu z wilgocią przez minimum 48 godzin. Ja miałem przedwczoraj pecha - 20 MINUT po malowaniu dojebał mi ulewny deszcz... Ani śladu po tym incydencie Wink
Odpowiedz
U mnie dobę po malowaniu wlało jak cholera. Raptorowi nic nie dolega, dalej leje.

Tak wyszło
[Obrazek: oCEQxXG.jpg]

Także polecam!
Odpowiedz
Dzięki, u mnie to strategiczna sprawa.
Garaż mam kawałek od chałupy i auto do garażu nie wejdzie a trzymać pod blokiem bez zderzaków to można się czegoś pozbyć Smile
więc kombinacja jednodniowa konieczna
Fajno ten VW wygląda
Odpowiedz
(2018-07-14, 11:03 PM)Jedrula napisał(a): Dzięki, u mnie to strategiczna sprawa.
Garaż mam kawałek od chałupy i auto do garażu nie wejdzie a trzymać pod blokiem bez zderzaków to można się czegoś pozbyć Smile
więc kombinacja jednodniowa konieczna
Fajno ten VW wygląda

Jestem w dokładnie tej samej sytuacji - garaż 10km od domu, bez możliwości wjazdu do środka, więc na wieczór konieczność powrotu do chaty - a udało się w ciągu kilkunastu dni pomalować całego Jeepa w 3 kolory, wszystko na raty Smile
Odpowiedz
Ja mam za to pytanie z innej beczki: czy zauważyliście odbarwienie Raptora od płynu do spryskiwaczy? Ma moim czarnym widac matowe x'zacieki'

Ps. Dwie warstwy na Wranglera z 96r (zewnatrz plus podloga to co najmniej 8L, z kewlarem + barwnik).

Ps2. U mnie (na czarnym) po deszczu (wiatr przywial pare kropel jakies 20 min po malowaniu) widac matowe kropki (drugi el., bez deszczu tego nie ma - pojdzie lekka warstwa na przykrycie jeszcze).
Odpowiedz