Tylko Jeep Klub Polska

Pełna wersja: ZmienOlej.pl - Oferta specjalna dla wszystkich Jeepnietych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36
(2017-03-01, 01:17 AM)Croom napisał(a): [ -> ]To dobrze że wiąże dwie osie solidnie w terenie to wilki atut.

Przy skręcaniu z odpowiednią ilością dodatku tylko minimalnie może spinać.

(2017-03-01, 01:17 AM)Croom napisał(a): [ -> ]CO do oleju Amsoil do reduktora 247 wszystko jest w porzadku to po prostu olej przekładniowo hydrauliczny który jest również wymieniany w tym samochodzie w tymże reduktorze nic się nie przejmuj wszystko będzi dobrze !

5W30 do NV247??

Do tego reduktora jest specjalny olej. Masz tam gerodisk i kiepski nieprawidłowy olej doprowadzi do uszkodzenia.
Możesz pokazać na jakiej podstawie dajesz taki olej zamiast NV242 NV247 NV249 Transfer Case Lubricant MS-10216 lub Mobilfluid 424 ??
Kolega od oleju,coś ostatnio mocno zarobiony.
Witam
w zeszłym roku zmieniłem olej z 10W40 na zalecana przez kolegę Croom na 5W30 Amsoil . Silnik- uruchomianie tym bardziej w temperaturach minusowych rewelacja w porównaniu z 10W40 , jednak przy mocnym nagrzaniu (teren) spada ciśnienie na wskaźniku . Moje pytanie czy jest zalecane przejście na olej 5W40 i co byś Croom ewentualnie polecił ?
Zalecany jest remont silnika a nie brnięcie w gęstszy olej...

Musisz sprawdzić manometrem jakie masz ciśnienie.
Jeśli faktycznie spada na rozgrzanym silniku to trzeba się zastanowić nad remontem lub wymianą pompy w najlepszym wypadku.
(2017-03-02, 11:53 AM)Belgia napisał(a): [ -> ]Kolega od oleju,coś ostatnio mocno zarobiony.

Nawet na maile nie odpowiada Smile
(2017-03-01, 09:50 AM)Slova napisał(a): [ -> ]A dalej masz zniżki dla forumowiczów w zamówieniach na stronie?

Oczywiście Smile

Na priva wysyłam kuponik teraz.
(2017-03-01, 10:50 AM)Wiktor napisał(a): [ -> ]Dzięki za odpowiedź Croom, będe powoli kompletował zamówienie, właśnie jak to jest z rabatem dla forumowiczów funkconuje jeszcze taka opcja ?[emoji6]

Oczywiście wysyłam na priva Smile

(2017-03-02, 12:14 AM)gimp1976 napisał(a): [ -> ]czyli mówre ma isz że dodatek rozprowadziłem w prawidłowej proporcji bo objaw jest taki że jak na zimnych olejach (zaraz po odpaleniu po nocnym postoju) okrążam rondko (takie małe) to z tyłu słyszę (i czuję) jak koło które ma mniejszą drogę chyba uślizguje się
takie dźwięki wówczas dochodzą dziwne jakby chrobotanie nie wiem jak to nazwać
pozdrawiam,

No to znaczy ze dwie osie się lepiej spinają a to czesto przenosi drgania z drazków, mostów, wału , osi itp.
W terenie jest to o tyle ważne aby jedna os nie wpadała w poslizg ale dalej kreciła kołem i tak samo jest u Ciebie koło które winno sie krecić wolniej próbuje kręcić się tak samo jak koło drugie przeciwne tak działa mechanizm o ograniczonym poślizgu, jakby u Ciebie ten mechanizm nie działał dobrze to jedno koło spokojnie by się kreciło bez oporu pokonujac mniejszą lub wiekszą drogę.
W tereni jest to bardzo ważne aby żadne koło się nie ślizgało ale kręciło
Dziękuję Croom!, zamówienie pójdzie początkiem kwietnia [emoji6]
Witam.
Ja już jestem po zakupach u kolegi Croom...wysyłka na drugi dzień po zamówieniu,rabat w komplecie.
Dziękuję.
Witaj
Croom

Zbliża się wymiana oleju w silniku mojego Audi A6 quattro tdi 2,7 (2008 rok).
Dotychczas niezmiennie silnik pracował na zalecanym przez producenta:
CASTROL EDGE PROFFESIONAL TITANIUM FST LONGLIFE III 5W30
Specyfikacja VW 504 00 / 507 00
Olej zmieniam co 10000 km (nie w systemie long life, choć poprzednik tak czynił Sad )

Czy zalecałbyś kontynuowanie tego samego oleju, czy poleciłbyś coś innego o nie gorszych, a nawet lepszych parametrach ?
Przebieg (autentyczny) 159 000 km, oleju praktycznie nie bierze.
Do tego oczywiście filtr powietrza i wkład filtra oleju.

Przy okazji poza propozycją poproszę o aktualny kupon rabatowy na PRIV.

W najbliższym czasie, jak się nieco ociepli zamówię także oleje do skrzyni i mostów mojego Grand Cherokee ZG 5.2

Pozdrawiam serdecznie
(2017-03-22, 07:41 PM)Tomii44 napisał(a): [ -> ]Witam.
Ja już jestem po zakupach u kolegi Croom...wysyłka na drugi dzień po zamówieniu,rabat w komplecie.
Dziękuję.

To masz się z czego cieszyć, bo ja od pięciu dni nie dostałem odpowiedzi.
To że tutaj - to rozumiem, ale żeby nie odpowiadać na firmowego maila? Jeszcze żeby to taki mail skierowany do konkretnej osoby, ale pisałem na biuro@zmienolej.pl, więc po prostu zostałem zignorowany, bo paczka którą zamówiłem po napisaniu maila zdążyła już przyjść Razz
(2017-03-24, 10:19 AM)deem napisał(a): [ -> ]
(2017-03-22, 07:41 PM)Tomii44 napisał(a): [ -> ]Witam.
Ja już jestem po zakupach u kolegi Croom...wysyłka na drugi dzień po zamówieniu,rabat w komplecie.
Dziękuję.

To masz się z czego cieszyć, bo ja od pięciu dni nie dostałem odpowiedzi.
To że tutaj - to rozumiem, ale żeby nie odpowiadać na firmowego maila? Jeszcze żeby to taki mail skierowany do konkretnej osoby, ale pisałem na biuro@zmienolej.pl, więc po prostu zostałem zignorowany, bo paczka którą zamówiłem po napisaniu maila zdążyła już przyjść Razz

Oj tam.....życie.
Nikogo nie będę usprawiedliwiał co ,jak i dlaczego.
W sumie to zamówienie zrealizowano a to się chyba najbardziej liczy.
Na moje maile też kolega ostatnio nie odpowiadał. Zamówiłem gdzie indziej.....
(2017-03-24, 07:40 PM)Tomii44 napisał(a): [ -> ]Oj tam.....życie.
Nikogo nie będę usprawiedliwiał co ,jak i dlaczego.
W sumie to zamówienie zrealizowano a to się chyba najbardziej liczy.

I tak i nie - zamiast większych zakupów zrobiłem takie podstawowe za ~500zł, resztę zamówiłem w tańszym sklepie, w którym tego co tutaj wziąłem niestety nie było dostępne od ręki, więc każdy trochę stracił.
dziękuje, zamówiona oliwa doszła-kontakt wzorowy, czas wysyłki/dostawy-wzorowy!
w przyszłym miesiacu bede skladal zamowienie na oliwe do mostów....
pozdrawiam do usłyszeniaWink
Ktoś ma kod na rabat? bo kolega nie odpisuje na PW..

EDIT:
Dziękuję mam już Smile
Pzdr
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36