Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZmienOlej.pl - Oferta specjalna dla wszystkich Jeepnietych
(2016-11-22, 01:26 PM)woytek9 napisał(a): jest jakiś dodatek, który warto zalać przy stukającym popychaczu? raz stuka na ciepłym, innym razem nie. płukanka przy wymianie nie pomaga.

Jaka płukankę stosowałeś ?
Jaki olej stosujesz ?
Dodawałeś coś do oleju silnikowego ?

(2016-11-23, 12:12 AM)sylcho napisał(a): Witaj Croom, a co byś zasugerował do 5,7 HEMI (r.2011) ze swojego zzaplecza olejowego. Standardowo powinno to być coś z 5W20 ale różne inne pomysły słyszalem. Za chwilę czeka mnie pierwsza wymiana po sprowadzeniu samochodu ze Stanów.

Może ktoś wie co ile powinno się wymieniać olej w tych silnikach. Instrukcja mówi coś o pól roku albo 13tyś km. To bardzo krótko


Ja bym polecił dskonały olej syntetyczny Amsoil 5W20:
http://zmienolej.pl/pl/szukaj?controller...mit_search=
Wymiana - jeździsz na krótkich odcinkach ?
Odpowiedz
płukanka Liqui Molly
olej Valvoline Vr1 10w60
Odpowiedz
woytek: dlaczego stosujesz tak strasznie gesty olej ?
Odpowiedz
bo ja wiem czy gęsty? jak kupiłem auto jeździł na Mobil1 delvac 15w40 Smile w ciepłe dni w korku ciśnienie oleju potrafiło spaść do niepokojących wartości. zrobiłem płukanie i przeszedłem na 10w60 i teraz jest ok, o dziwo stukanie szklanki trochę ucichło i rzadziej się pojawia. zastanawiam się czy jest coś co mu może pomóc, czy to zostawić i jeździć do póki silnik działa Smile

A jaki olej byś polecił w takim razie, silnik ma przejechane minimum 320tkm (tyle jest na liczniku).
Odpowiedz
Croom potrzebny olej do Audi a3 1.8 turbo 150 km

Zalany Motulem 5/40

Na 1000 km weźmie ze 100 ml

Co polecasz? Millersa?

Kolega chce go mapować jeszcze lekko.
Odpowiedz
Croom poszło pWWink
pzdr
Odpowiedz
Croom.
Zbliża się wymiana oleju w skrzyni, reduktorze i mostach.
Pacjent to JGC 5.7 Hemi ' 05. Możesz coś zaproponować?
Odpowiedz
Halooo?
Odpowiedz
Cześć Croom
Potrzebuję oleju silnikowego do JGC 5.2 V8 96', zalany teraz Fuchs titan cfe 10w40 mos2. Auto ma przebieg 330k km i robię nim dłuższe odcinki trasy.
Odpowiedz
Chyba cisza przed świętami, no nic w takim razie jakoś sam sobie poradzę.
Odpowiedz
Croom, jakiś czas temu zakupiłem bańki amsoila 5w20. Ze 3 tyg temu była wymiana, albo mi sie wydaje ale chyba nie, że hemi tick mocno wytłumiony Smile silniczek też jakby lepiej pracował, co prawda w między czasie pare rzeczy poprawiłem/powymieniałem stąd ciężko jednoznacznie stwierdzić, ale poprawa na + jest. Dzięki.
Odpowiedz
Jeep ZJ 1997, skrzynia 44RE. Przebieg 290 tys. km. Oleju troszkę ubyło (wymiana jakieś 20 tys. km temu).

- Jaki polecacie olej do skrzyni biegów?
- Czy macie filtr do tej skrzyni?
Odpowiedz
Nic nie polecają bo temat umarł.
Odpowiedz
(2016-11-12, 02:31 PM)topol napisał(a):
(2016-11-02, 04:25 PM)Croom napisał(a):
(2016-10-25, 07:52 AM)topol napisał(a): Cześć
Potrzebuję zmienić olej w silniku 4,7 PT QD MY'04, teraz jest Millers 10W-40 i w mostach. Nie pamiętam co jest teraz. Przebieg prawie 100 000 mil.
Co proponujesz?

Ja bym plecił do silnika 5W30. Dlaczego w silniku jest 10W40 czy silnik miał już większy apetyt na olej ?
Do mostów polecam olej 75W140.

Nie, nie zaobserwowałem zwiększonego apetytu na olej. Po prostu Darecki wlewał 10W40.
Który Amsoil i Millers 5W30 jest odpowiedni do mojego Jeepa?


(2016-11-02, 04:25 PM)Croom napisał(a):
(2016-10-25, 11:54 PM)damianki20015 napisał(a): Witam z jeepowanych ma zalany Motul 10 W40 czy można zmienić na Motul 5W30 czy nie jest to za bardzo wskazane Czekam na opinie

Oczywiście możesz zmienić olej na 5W30 i uważam że takie posunięcie jest nader wskazane.
Coprawda nie wiem jaki silnik , auto ale domyslam się że jakiś 4, 4,7L ..

Croom na wstępie zaznaczam że ten post nie ma na celu ataku itp. po prostu od dłuższego czasu śledzę ten temat i chciałbym wiedzieć:

Dlaczego jako osoba posiadająca zapewne jakąś wiedzę na temat mechaniki polecasz w silnikach z niewiadomym realnym przebiegiem, które przez nieokreślony czas jeździły na półsyntetyku, lub co gorsza na mineralnym (bo może się zdarzyć że poprzedni właściciel zalewał gówno dla oszczędności i nie uprzedził o tym nabywcy) powrót do oleju syntetycznego?
Odpowiedz
(2017-01-03, 10:09 PM)Zohan napisał(a): Nic nie polecają bo temat umarł.

Dzięki za info, a ja gupi czekam  Confused
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Szekla4x4.pl Oferta dla Jeeporgowców :) szekla4x4 1 27 042 2023-03-11, 05:55 PM
Ostatni post: Zibi666

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 15 gości