Tylko Jeep Klub Polska

Pełna wersja: Części do liftów - made by WAGONEER WORLD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Drążek spoko, w zasadzie nie mam uwag. Ostatnio patrzyłem pod auto, a tam nic nie poobijane. Trzyma się dość mocno, luzów nie ma. Zresztą nie bardzo wiem jak tam mogłyby powstać luzy - dość ciasno wszystko skręcone, a tuleje solidne.

Byłem też na małym testowaniu na poligonie - nic się nie rozrypało (a było błoto po reflektory, zaś odboje też pracowały mocno), za to luz pojawił się na jednej końcówce drążka.

O, tak wyglądał ostatnio:

[Obrazek: 8339470316_f6ccd3dd9d_o_d.jpg]

Drążek przejechał ze mną ok. 4,000 km, głównie normalne asfaltowe drogi, i nic nie wskazuje żeby działo się coś złego. A przedwczoraj patrzyłem dokładnie. Mogę go ew. odkręcić i zobaczyć stan tulei jak chcesz.

Ja tam myślę że drążek jest OK. Nawet nie wiem czy trzeba go specjalnie wydłużać - to chyba nie przeszkadza że do liftu 2" trzeba go trochę rozkręcić, nie?
zamówienie poszło na Track Bara Mr. Green
czekam na paczkę

michalf

Ile masz teraz rozkręcony ? Czym wyżej tym bardziej trzeba będzie go rozkręcać ... do tych min 2-2.5" powinien być skręcony z 5-7mm rezerwą bo przy 5-6" trzeba będzie go wykręcić z 20-25mm ... a czym mniej tym lepiej !

[ Dodano: 2013-01-05, 22:35 ]
T-T

Drążek poleciał Smile
Cytat:Uhcok Wpadnij do mnie to przymierzymy do Twojego liftu ...
u mnie zjechane do 4''
WAGONEER napisał(a):to Ci w jaskrawo zielonym kolorze zapodam ... będzie Ci pasował do całokształtu jak znalazł
Razz tylko czarne pasuje do wszystkiego
WAGONEER, zmierzę dokładnie jutro, bo mi pewnie osiadły trochę sprężyny i gumy. Wstępnie rozkręciłem z 8mm, ale chyba trochę za dużo. Ciężko mi się centruje oś, najłatwiej mierząc od brzegu opony do górnego mocowania sprężyny, więc tak do końca pewny nie jestem ile powinno być. Dodatkowa trudność centrowania, że bez kierowcy lewa strona mi stoi wyżej :-/

Słuchaj, a na geometrii będą potrafili wymierzyć? Bo i tak wymieniam końcówki i muszę się przejechać, tylko nie wiem kiedy...

Pewnie spokojnie z 5mm mógłbyś go przedłużyć jeśli to takie ważne. Mi ten drążek robi dobrze nawet jak jest teraz, i ludziom z 2-3" liftu (a tych najwięcej) pewnie też.
Cześć wszystkim. Czy ceny podane na początku wątku są aktualne?
dziękuje paczka doszła Smile
Rybkowy Tak - w razie pytań DZWOŃ do SKUTKU Razz
WAGONEER, z tydzien temu poszlo PW, czekam na odpowiedz Smile
Radkow ... faktycznie ... znalazła się na 5 stronie

Przednia podkładka do w rzeczywistości około 65mm liftu

Jak z tyłu założysz tą mocniejszą sprężynę to i tak będzie za nisko - trzeba będzie dodać odpowiedniej wysokości podkładkę ale w tedy bez obciążenia tył będzie zdecydowanie wyżej !

... w razie pytań DZWOŃ do SKUTKU !
WAGONEER napisał(a):Przednia podkładka do w rzeczywistości około 65mm liftu

Jak z tyłu założysz tą mocniejszą sprężynę to i tak będzie za nisko - trzeba będzie dodać odpowiedniej wysokości podkładkę ale w tedy bez obciążenia tył będzie zdecydowanie wyżej !

... w razie pytań DZWOŃ do SKUTKU !

Nie rozumie Sad podkladki przednie widzialem i mierzylem i mialy 50mm to jak moga dac 65mm liftu Sad

A sprezyny przeciez nie dosc ze mocniejsze to tez daja lift 2 cale - tak przynajmniej podaje ich producent.
Mnie tylko zastanawia, czy tak mozna ze z przodu podkladki a z tylu sprezyny MD lub HD.
Poszło zapytanie na priv od graty do liftu TJ Cool
Radkow Widziałeś mojego XK w Autotraperze - tego czarnego 3.7 ? On ma komplet podkładek +2.5" i po tym zabiegu przód poszedł wyżej niż tył - wahacze na przodzie "naciągają" zawieszenie i tak już zostaje - brak regulacji

Co do tych sprężyn niby HD na tył to do puki ich nie zamontujesz to się nie przekonasz ile dadzą ... ja Ci nic nie zagwarantuje bo nie montowałem takiego rozwiązania - może ktoś już ma jakieś doświadczenia z tymi sprężynami w WH lub XK i coś Ci podpowie jak to w praktyce wygląda !

[ Dodano: 2013-01-17, 23:50 ]
Nawiązując do tematu TrackBara do WJta to już poszła produkcja seryjna ... będzie się różniła od prototypu długością zwiększoną o 5mm i grubością pręta z 30 na 34mm.

Cenę ustaliłem na 430,- złoty ... raczej w górę już nie pójdzie Smile

W związku z tym że pojawił się drążek do WJta to zmienię też cenę na starego podczciwego XJtowego TrackBara z 390,- na ... 370,- Smile
Cytat:- wahaczy RC do WJta ( cena za jedną stronę - 1pin )NOWA CENA 44,-

za jedną stronę czyli na przednią i tylną część wahacza? czy tylko od budy lub mostu?